Reklama

Dobrze Wiedzieć!

Loty w tunelu aerodynamicznym w Warszawie – poczuj się jak ptak!

Reklama

Wizyta w tunelu aerodynamicznym może być niezwykłym doznaniem – to właśnie tam można doświadczyć wyjątkowego uczucia lotu bez ograniczeń!

Reklama

Loty w tunelach aerodynamicznych są w Polsce coraz bardziej popularne. W naszym kraju znajdują się także jedne z najbardziej nowoczesnych aerotuneli w całej Europie. Jeśli chcesz doświadczyć wyjątkowego uczucia lotu w przestworzach, wybierz tunel aerodynamiczny w Warszawie!

Czym dokładnie są tunele aerodynamiczne? Jak lata się w tego typu tunelu? Kto może wziąć udział w tej rozrywce? W końcu, jak dużo trzeba będzie nią zapłacić?

Tunel aerodynamiczny – co to to jest?

Tunelami aerodynamicznymi, w skrócie aerotunelami, nazywane są specjalne urządzenia, które pozwalają na doznanie uczucia swobodnego spadania bez konieczności brania udziału w skoku spadochronowym.

Osoba znajdująca się w takim pionowym tunelu jest unoszona w górę wiatrem generowanym przez duże wentylatory. Prędkość strumienia powietrza może dochodzić nawet do ponad 300 km/h! Komora do latania zapewnia przy tym maksymalne bezpieczeństwo – jest odpowiednio wysoka i szeroka oraz chroniona od spodu mocną siatką.

Początkowo z lotów w tunelach aerodynamicznych korzystali tylko skoczkowie spadochronowi doskonalący tam swoje umiejętności. Teraz okazję do polatania w tunelu ma praktycznie każdy – to doskonała atrakcja dla młodszych i starszych!

Kto może latać w tunelu aerodynamicznym?

Jedną z najważniejszych zalet lotów w tunelach jest ich łatwa dostępność – może wziąć w nich udział niemalże każdy, kto chciałby poczuć swobodne spadanie na własnej skórze.

Jeśli nie mamy przeciwwskazań do uprawiania innych sportów, wtedy tunel aerodynamiczny także będzie dla nas bezpieczny. Warto jednak zaznaczyć, że loty nie są przeznaczone dla osób z wagą wyższą niż około 100-110 kg.

Nie ma przeciwwskazań wiekowych – w lotach mogą brać udział zarówno osoby dorosłe, jak również dzieci i młodzież. Najmłodszy uczestnik lotów w Polsce miał zaledwie 2 lata!

Lot w tunelu aerodynamicznym – krok po kroku

Aby wziąć udział w locie w tunelu aerodynamicznym, należy na początku wykonać rezerwację. Można zrobić ją on-line, wybierając dogodny termin na stronie internetowej organizatora.

W dniu lotu powinniśmy przyjechać na miejsce ze wskazanym wyprzedzeniem. Przed lotem uczestnicy biorą udział w krótkim instruktażu informującym o zasadach lotu i odbierają kombinezon, kask oraz zatyczki do uszu. Gdy wszyscy są już przygotowani, wchodzą do przedsionka tunelu, aby następnie po kolei brać udział w locie.

W tunelu lata się z instruktorem, który pomaga przyjąć odpowiednią pozycję, a także wykonuje wraz z uczestnikiem różne ewolucje, na przykład unoszenie się do góry i spadanie. To wyjątkowe doznanie lotu w przestworzach!

Cały lot trwa około 3 minut. Może nam się wydawać, że to mało, ale tak naprawdę to optymalny okres dla początkującej osoby, aby zapoznać się ze specyfiką lotów. Oczywiście, możemy także zawsze wykupić dłuższy lot.

Ile kosztuje lot w aerotunelu?

W tunelu aerodynamicznym w Warszawie Profly za 3-minutowy lot przeznaczony dla osoby dorosłej zapłacimy 259 złotych. Lot dla osoby poniżej 18. roku życia kosztuje 229 złotych.

W ofercie znajdziemy także specjalne pakiety zawierające więcej lotów, pakiety rodzinne oraz dla grup, a także szkolenia, podczas których można dowiedzieć się więcej o ewolucjach w tunelu i nauczyć się, jak wykonywać je samodzielnie.

Zarezerwuj swój lot w tunelu aerodynamicznym Profly w Warszawie!

Gdy także masz ochotę na przeżycie czegoś wyjątkowego, wybierz tunel aerodynamiczny Profly w Warszawie. To jeden z najnowocześniejszych tunelu tego typu w Polsce, który wykorzystywany jest także przez profesjonalnych skoczków spadochronowych.

Tunel Profly napędzany jest przez 4 nowoczesne wentylatory pozwalające na osiągnięcie maksymalnej prędkości powietrza do 310 km/h. Jest przeszklony, dlatego z zewnątrz można zobaczyć, co dzieje się w środku.

/art. sponsorowany/

Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close