Reklama

Sport

LOTTO Poland Bike Marathon w Nowym Dworze Maz.

Reklama

Poland Bike Marathon wraca do Twierdzy Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. W niedzielę 14 kwietnia Poland Bike zawita piąty raz z rzędu do Nowego Dworu Mazowieckiego.

Reklama

Nowy Dwór Mazowiecki - wyścig Poland Bike Marathon 2012r. - fot. Jacek Prondzyński

Trasa inauguracyjnego, pierwszego etapu tegorocznego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon znów połączy „jedną klamrą” Nowy Dwór Mazowiecki, Zakroczym i Pomiechówek, czyli trzy kultowe miejscowości od początku związane z Poland Bike Marathon. Na starcie pojawią się również miłośnicy biegania. Przed rywalizacją kolarzy zostanie rozegrany bieg terenowy, zaliczany do nowego cyklu na Mazowszu „Speed Cross”, na trasie liczącej10 km.

– Postanowiliśmy jeszcze udoskonalić to, co było najlepsze. Przygotowaliśmy ponownie malowniczą, techniczną i niezwykle urozmaiconą trasę, która poprowadzi przez piękne nadwiślańskie lasy i wąwozy. Będzie absolutnie wszystko, czego zapragnie dusza maratończyka na rowerze górskim. Spotkamy wszystkie rodzaje nawierzchni, czyli asfalt, bruk, piach, szuter, trawa i glina. Przygotujcie się na dużą dawkę kolarskich emocji – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs.

To będzie jeden z najciekawszych i najbardziej „górzystych” maratonów w tegorocznym cyklu LOTTO Poland Bike Marathon. Sporo technicznych zjazdów i podjazdów. Będą przejazdy przez imponujące fortyfikacje Twierdzy Modlin. Każdy też będzie mógł zmierzyć się z “Wajsgórą”, wymagającym podjazdem w okolicach Modlina. Do pokonania będą malownicze szlaki w lasach wzdłuż Wkry i zapierające dech w piersiach urokliwe wąwozy w pobliżu Zakroczymia. Na trasie czekają również pofałdowane przestrzenie wokół lotniska w Modlinie.

Miasteczko Poland Bike, Biuro Zawodów, start i meta maratonu znajdą się, tak jak przed rokiem, przy Bramie Ostrołęckiej w historycznych murach Twierdzy Modlin. Rywalizacja tradycyjnie na trzech dystansach: MAX (55 km), MINI (30 km) oraz FAN (7 km- dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-7 lat.

I etap LOTTO Poland Bike Marathon w Nowym Dworze Mazowieckim organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta Nowy Dwór Mazowiecki i Nowodworskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

PROGRAM ZAWODÓW

8.00-9.30 – zapisy w Biurze Zawodów (Bieg Terenowy „Speed Cross”)

8.00-11.00 – zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)

8.00-12.00 – zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)

10.00 – Bieg Terenowy „Speed Cross” – 1 runda –10 km

11.10 – ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN

11.15 – start dystansu FAN (7 km)

12.20 – ustawianie zawodników na starcie dystansów MAX i MINI

12.30 – start dystansów MAX (55 km) i MINI (30 km)
12.45 – start Mini Cross na terenie Miasteczka Poland Bike

14.30 – dekoracja dystansów FAN i Mini Cross
15.30 – dekoracja dystansów MINI, MAX i Biegu Terenowego „Speed Cross” oraz losowanie nagród dla uczestników

BIURO ZAWODÓW

Nowy Dwór Mazowiecki – Twierdza Modlin (Miasteczko Poland Bike) – 13 kwietnia (sobota) godz. 17.00-20.00 oraz 14 kwietnia (niedziela) godz. 8.00-10.30 (dystans FAN) i godz. 8.00-11.30 (dystanse MINI i MAX)

DODATKOWE INFORMACJE

Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu (start i meta) oraz na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego sklepu Decathlon (regulacje sprzętu, hamulce, przerzutki, wymiana dętek, serwis postartowy) oraz z bezpłatnego, profesjonalnego masażu Policealnej Szkoły Medycznej nr 4 z Warszawy. Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje itp.). Dla dzieci – Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów).

Oficjalna strona: www.polandbike.pl

/wł, wieliszew.pl/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close