ReklamaBiznes, praca, pieniądzeKomunikacjaMazowsze - wiadomości z regionuWiadomości

Lotnisko w Modlinie czeka rozbudowa

Reklama

Choć początki nowodworskiego lotniska nie były łatwe, to jednak ostatnio staje się ono coraz popularniejsze. Przewiduje się, że rok 2015 zamknie się liczbą 2,6 mln obsłużonych pasażerów. Oznacza to jedno – konieczność rozbudowy. Są już plany, a nawet przetarg na budowę nowej wieży kontroli lotów. Prace mają się rozpocząć już w przyszłym roku.

Reklama

Podwarszawskie lotnisko nie tylko ma doczekać się nowej wieży kontroli lotów, ale także rozbudowy terminala oraz budowy hotelu dla podróżnych. Plany są ambitne, ale ich realizacja konieczna. Obecna infrastruktura lotniska została bowiem przystosowana do obsłużenia „tylko” 3 mln pasażerów rocznie. Ponieważ już w tym roku ma być ich 2,6 mln, to na lotnisku niebawem może zrobić się za ciasno. Wstępne koncepcje rozbudowy Portu Lotniczego Warszawa-Modlin są już gotowe. Jeśli inwestycje zostaną przeprowadzone zgodnie z założeniami, to w 2018 roku będzie on mógł odprawić nawet 4 mln osób rocznie.

Co planują zrobić?

Pierwszym punktem planowanych prac jest budowa nowej wieży kontroli lotów. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej już w czerwcu ogłosiła przetarg na jej budowę – czytamy w Rynku Infrastruktury. Portal podaje za Dziennikiem Gazetą Prawną, że w przygotowaniu jest już umowa dzierżawy terenu i dokumentacja potrzebna do wystąpienia o pozwolenia na budowę. Docelowa wieża ma zastąpić tymczasową – kontenerową, która służyła lotnisku od początku jego istnienia. Ma to nastąpić na przełomie 2017 i 2018 roku.

Kolejnym ważnym punktem jest rozbudowa samego terminala. Ma się ona rozpocząć w 2016 roku i potrwać około 2 lata. Większy terminal ma zapewnić możliwość obsługi nawet 4 mln pasażerów rocznie, zwiększy się także powierzchnia komercyjna portu. Przybędą po cztery przęsła z każdej strony. Pojawią się także dodatkowe cztery nowe wyjścia, łącznie będzie ich więc osiem – podaje Rynek Infrastruktury.

Wisienką na torcie planowanych prac inwestycyjnych na lotnisku ma być budowa hotelu. Powstanie on ok. 200 metrów od terminala. Podobnie jak inne inwestycje ma być on gotowy w 2018 roku.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close