ReklamaKomunikacjaMazowsze - wiadomości z regionuNajważniejsze

Lotnisko w Modlinie: Baza Ryanair od października. Więcej lotów krajowych

Reklama

Linia lotnicza Ryanair ogłosiła we wtorek, że od października utworzy swoją bazę w Porcie Lotniczym Warszawa/Modlin. Zwiększona ma zostać także częstotliwość lotów krajowych do Wrocławia i Gdańska. 

Reklama

fot. Port Lotniczy Warszawa/Modlinfot. Port Lotniczy Warszawa-Modlin

Na wtorkowej (8.04) konferencji prasowej, która odbyła się w Warszawie przedstawiciele linii lotniczej Ryanair ogłosili uruchomienie swojej czwartej bazy operacyjnej w Polsce. Od października tego roku jeden samolot z floty przewoźnika – Boeing 737-800 – będzie miał swoją bazę na lotnisku w Modlinie. W związku z tym  Ryanair ma zainwestować w podwarszawskim porcie około 90 mln dolarów.

Baza w Modlinie będzie czwartą bazą Ryanair w Polsce (po Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku) i 67 w Europie.

Nowe połączenie do Madrytu i więcej lotów krajowych

Od sezonu zimowego z podwarszawskiego portu Ryanair uruchomi nowe połączenie do Madrytu (Hiszpania) oraz utrzyma trasę do Shanon (Irlandia), uruchomioną w marcu tego roku. Zwiększona do dwóch dziennie zostanie także częstotliwość rejsów do Wrocławia i Gdańska – loty będą realizowane rano i po południu. Tym samym od jesieni lotnisko w Modlinie obsłuży 265 lotów Ryanair-a tygodniowo. Obecnie są to 174 loty.

Bilety w niższej cenie

Do północy w czwartek (10.04) na stronie internetowej ryanair.com można rezerwować bilety na dowolne kierunki (wylot maj-czerwiec) w obniżonych cenach. Jak zapewnia przewoźnik – te zaczynają się już od 84 zł. W promocji ma zostać sprzedanych 100 tys. biletów.

Nowe połączenia, które będą realizowane z Modlina od jesieni tego roku, pojawią się w systemie rezerwacyjnym w środę, 9 kwietnia.

/wł/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close