ReklamaKomunikacjaMazowsze - wiadomości z regionuNajważniejsze

Lotnisko Modlin: W tym roku zainwestują 35 mln złotych

Reklama

Uruchomienie systemu ILS II kategorii, budowa północnego punktu kontroli i powiększenie obszaru całego lotniska – to tylko niektóre tegoroczne inwestycje planowane przez Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin. W sumie przeznaczono na nie około 35 mln złotych.

Reklama

fot. Polska Agencja Żeglugi Powietrznejfot. arch. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

Najważniejszą tegoroczną inwestycją modlińskiego lotniska jest uruchomienie systemu ILS II kategorii. Ma to nastąpić w ciągu kilku najbliższych tygodni. Obecnie trwają szkolenia pracowników, którzy uczą się obsługi nowego, przetestowanego już systemu. Po uruchomieniu ILS-a II kategorii modlińskie lotnisko będzie jedynym regionalnym portem lotniczym w Polsce, które będzie mogło się pochwalić tak zaawansowanymi systemami naprowadzania. Nowy system powinien znacznie poprawić obsługę samolotów podczas występowania mgieł, które w okolicy pojawiają się bardzo często.

W 2014 roku na lotnisku powstanie także nowy, północny punkt kontroli. Zostanie również wprowadzony perymetryczny system zabezpieczenia terenu portu. Polega on na na analizie drgań mechanicznych przy pomocy kabla sensorycznego. System wysyła sygnał alarmu w przypadku, gdy intruz stara się wspinać na ogrodzenie, przecinać je, odginać i podnosić lub wtargnąć na teren obiektu chronionego. Samo lotnisko powiększy także swój obszar.

Port Lotniczy Warszawa Modlin obsługuje obecnie tylko jedną, tanią linię lotniczą – jest nią Ryanair. Linia oferuje szereg tanich połączeń do różnych miast europejskich. Niebawem zostaną uruchomione także połączenia krajowe.

/wł, RynekInfrastruktury.pl/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close