LKS "LOTOS" odnosi sukcesy

14:32, 15.05.2010 Aktualizacja: 18:22, 13.01.2013

Tomasz Szczepaniuk trener LKS "LOTOS" jeszcze nie zdążył ochłonąć po ostatnich sukcesach swoich podopiecznych w szwedzkim SKOVDE (jeszcze niedawno Joanna Paprocka, Klaudia Szczepaniuk i Daniel Sochocki reprezentowali kraj na Mistrzostwach Europy w taekwon-do ITF, zdobywając złote i srebrne medale w konkurencjach drużynowych w dniach 30 kwietnia -2 maja).

W dniach 7-8 maja 2010r. szesnastoosobowa grupa juniorów wzięła udział w XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i odbywały się w Glinojecku, które były zarazem XVII Mistrzostwami Polski juniorów młodszych. Od samego początku ekipa LOTOSU zaznaczała swoją obecność na zawodach. Pierwszego dnia Karolina Fabisiak po wspaniałych walkach zdobyła srebrny medal w kategorii wagowej powyżej 57 kg, a Klaudia Szczepaniuk wygrała układy formalne I dan oraz walki w kategorii wagowej do 57 kg. Drugiego dnia pozostała rywalizacja w trzech konkurencjach walk i w każdej z nich nasi zawodnicy doszli do finału. Natalia Pająk zdobyła srebrny medal w walkach w kat. wagowej do 45 kg, Konrad Jakubowski zdobył złoty medal w walkach w kat wag do 66 kg, Piotr Dominiak zdobył brąz w walkach w kategorii wagowej powyżej 66 kg, a Marek Grabowski zdeklasował konkurencję walk powyżej 66 kg wygrywając każdą z walk znaczną liczbą punktów i ostatecznie wygrywając tę konkurencję. Klaudia Szczepaniuk została najlepszą zawodniczką XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach brało udział 241 zawodników z 46 klubów reprezętujących 16 województw. Nasza ekipa zdobyła w klasyfikacji ogólnej 77 co dało jej pierwsze miejsce na podium.