Linia 741 dojedzie do tramwaju

Niebawem pierwsze tramwaje przejadą przez most Marii Skłodowskiej Curie łącząc Młociny z Tarchominem. Przez tę „najmłodszą” warszawską przeprawę przez Wisłę będzie kursowała linia 2. Z okazji uruchomienia nowego połączenia tramwajowego Zarząd Transportu Miejskiego przygotował także kilka zmian w układzie linii autobusowych. Jedna z nich będzie dotyczyła linii 741.

Termin uruchomienia nowej linii tramwajowej nie jest jeszcze znany. To co najważniejsze – przez most Marii Skłodowskiej Curie będzie kursowała linia tramwajowa 2. Tramwaje będą wyruszały z przystanku Stare Świdry i dojadą do stacji metra Młociny. W godzinach szczytu „dwójka” będzie kursowała co 5 minut. Poza szczytem oraz w dni świąteczne – co 7,5 minuty.

Dzięki inicjatywie miejskiego inżyniera ruchu zostanie uruchomiony przystanek (znajdujący się przy wejściu na przystanek tramwajowy na moście). W ten sposób będzie można autobusem dojechać bezpośrednio do tramwaju. Autobusy pojadą, od skrzyżowania ul. Świderskiej i ul. Porajów, przez ul. Świderską (przesiadka do tramwaju w kierunku metra na wspomnianym przystanku) a następnie jezdnią lokalną po południowej stronie Trasy Mostu Marii Skłodowskiej-Curie i ul. Myśliborską w kierunku ul. Porajów (przystanek STARE ŚWIDRY dla pasażerów przesiadających się z tramwaju od strony metra).

Przy okazji uruchomienia linii tramwajowej ZTM przygotował również kilka zmian w komunikacji autobusowej. Autobusy będą dowoziły do tramwaju pasażerów m.in. z Chotomowa i Jabłonny dzięki zmianie trasy linii 741.

Linia 741
Zostanie skierowana na trasę: CHOTOMÓW – … – Modlińska – Mehoffera – Świderska – STARE ŚWIDRY, powrót: Myśliborska – Porajów – Świderska – Mehoffera…

/UG Jabłonna/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Linia 741 dojedzie do tramwaju"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *