Likwidacja gimnazjów. Ratusz informuje o zmianach w legionowskich szkołach

Ratusz w Legionowie. Fot. arch. Legio24

Reforma ustroju szkolnego powoli staje się faktem. Czy tego chcemy, czy nie, od 1 września 2017 roku gimnazja powoli zostaną wygaszone, a w ich miejsce pojawi się 8-klasowa szkoła podstawowa i 4-letnie liceum. Największy ciężar przeprowadzenia reformy spoczywa oczywiście na samorządach, które zarządzają większością placówek oświatowych. Jak będą wyglądały zmiany w Legionowie? Ratusz przygotował informację na ten temat.

– W Legionowie wszystkie gimnazja prowadzone przez Gminę Legionowo funkcjonują w zespołach szkół – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta. Ustawa – Przepisy wprowadzające ustawę Prawo oświatowe, umożliwia następujące rozwiązania w tym zakresie:

  • zespoły szkół złożone jedynie ze szkoły podstawowej i gimnazjum (Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół nr 3, Zespół Szkół) staną się z dniem 1 września 2017 r. ośmioletnimi szkołami podstawowymi, w których do 31 sierpnia 2019 r. będą prowadzone klasy dotychczasowych gimnazjów;
  • zespoły szkolno – przedszkolne złożone z przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum (Zespół Szkolno – Przedszkolny, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2) pozostaną dalej zespołami szkolno – przedszkolnymi złożonymi z przedszkoli i ośmioletnich szkół podstawowych, w których będą prowadzone klasy dotychczasowych gimnazjów;
  • w przypadku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 złożonego z gimnazjum i liceum planowane jest włączenie Gimnazjum nr 2 do II Liceum Ogólnokształcącego i dalsze prowadzenie przez Gminę Legionowo liceum z dotychczasowymi klasami gimnazjalnymi;
  • jedyna samodzielna Szkoła Podstawowa nr 7 stanie się od 1 września 2017 r. ośmioletnią szkołą podstawową.

Jak zapowiada odpowiedzialny za legionowską oświatę zastępca prezydenta miasta, Piotr Zadrożny, planowane jest prowadzenie zajęć dla uczniów klas VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 7 w budynku dotychczasowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, który dysponuje odpowiednim wyposażeniem do nauczania takich przedmiotów jak fizyka, geografia czy chemia. Będzie to jednak rozwiązanie przejściowe.

Obwody klas gimnazjalnych od 1 września 2017 r. pozostają bez zmian. Natomiast biorąc pod uwagę ośmioletni cykl kształcenia w szkołach podstawowych oraz nowe inwestycje mieszkaniowe, planowana jest zmiana obwodów 3 szkół podstawowych.

Spotkania z rodzicami

W związku z koniecznością dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego zaplanowane zostały spotkania w 2 szkołach:

1) 25 stycznia br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 dla rodziców uczniów klas VI ze Szkoły Podstawowej nr 7;

2) 30 stycznia br. w Zespole Szkół nr 3 dla rodziców uczniów rozpoczynających naukę w klasach I szkoły podstawowej w kolejnych latach szkolnych począwszy od r. szk. 2017/2018 zamieszkujących obszar głównie Osiedla Batorego w związku z planowaną zmianą obwodu szkoły.

– W pozostałych szkołach spotkania nie są planowane ze względu na fakt, że nauczyciele ani uczniowie nie odczują żadnych zmian – informuje w komunikacie Urząd Miasta Legionowo.

/red./UM Legionowo/

3 razy komentowano artykuł "Likwidacja gimnazjów. Ratusz informuje o zmianach w legionowskich szkołach"

  1. Zadrożny dawno kopa w d… nie dostał. Czas przygotować taczke. Nikt nie będzie działał na szkode naszych dzieci, w imię układów i ochrony beznadziejnej dyrektorki.

  2. Cyt:”Piotr Zadrożny, planowane jest prowadzenie zajęć dla uczniów klas VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 7 w budynku dotychczasowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, który dysponuje odpowiednim wyposażeniem do nauczania takich przedmiotów jak fizyka, geografia czy chemia. Będzie to jednak rozwiązanie przejściowe.”

    Serdeczne dzięki Panu Prezydentowi za ro…nie dotychczasowej SP7.

  3. Nareszcie patologiczny system zdycha! Dziękuję, PANI MINISTER! PANI JEST WIELKA!!!

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *