Like Sushi & Wok – wyjątkowe miejsce na kulinarnej mapie Legionowa

Na zdjęciu: sushi

Like Sushi & Wok to nowe miejsce na gastronomicznej mapie Legionowa. Tuż przy ul. Warszawskiej 115 można odkryć zaskakujące miejsce smaków kuchni japońskiej i tajskiej z elementami kuchni koreańskiej i wietnamskiej.

Najbardziej popularne i charakterystyczne dania kuchni japońskiej to sushi w niezliczonych formach i odmianach, do których używamy takich ryb jak: łosoś, tuńczyk, dorada królewska, okoń morski, kurek japoński, małże św. Jakuba, krewetki, ostrygi, kalmary i wiele innych. W kuchni japońskiej również bardzo znany jest słodki sos teryiaki, który podawany jest z mięsem i warzywami.

Z kuchni tajskiej najbardziej rozpoznawane dania to Pad Thai – uliczna potrawa najbardziej popularna w Tajlandii, pod którą kryje się nic innego jak smażony makaron ryżowy z kiełkami, tofu, zieloną tajską fasolką i egzotycznym sosem z tamaryndowca. Popularna w Tajlandii jest również zupa tom kha kai z mleka kokosowego i świeżych przypraw takich jak trawa cytrynowa i liście limonki.

Z kuchni koreańskiej polecamy znaną sałatkę kimchi , która charakteryzuje się ostrością i jest wykorzystywana m.in. do zupy kimchi chige oraz koreańskiego placka kimchi John.

Natomiast kuchnia wietnamska najbardziej kojarzy się z aromatycznym bulionem zupy PHO, którą także znajdziecie u nas.

Ta nieprzeciętna autorska restauracja charakteryzuje się niezliczoną różnorodnością przypraw, aromatów i świeżych składników. Każdy, kto lubi próbować nowych smaków powinien nas odwiedzić!

Like Sushi & Wok przy Warszawskiej 115 w Legionowie czynne jest od poniedziałku do soboty w godzinach 12:00-23.00, a w niedziele od 12:00 do 22:00. Aby złożyć zamówienie lub zarezerwować stolik, wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 512 368 511.

Internet: www.likesushiandwok.pl

/art. sponsorowany/