ReklamaCiekawostki

Licealiści wizytowali lotnisko w Modlinie

Reklama

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin od ubiegłego roku sprawuje patronat nad Liceum w Modlinie Twierdzy. W dniach: 3., 4., 8. października uczniowie wszystkich klas licealnych wraz z wychowawcami: p. Ewą Szmytkowską, p. Emilią Napiórkowską i p. Dariuszem Adamowiczem zwiedzali lotnisko w Modlinie. Przedstawicielki Biura Prasowego Portu Lotniczego: p. Magdalena Bojarska i p. Edyta Mikołajczyk pokazały młodzieży wiele pomieszczeń, sklepy oraz miejsce przeznaczone na kaplicę. Podały różne sposoby zakupu biletów przez pasażerów, najkorzystniej przez drogę internetową. Zwiedzający obejrzeli z bliska lądowanie i start samolotów, a także park maszynowy, gdzie przechowuje się urządzenia do usuwania lodu i śniegu na lotnisku.

Reklama
foto: UM Nowy Dwór Maz.

U sokolnika omówione zostały sposoby odstraszania ptaków, czemu służy specjalna aparatura oraz sokoły, jastrzębie i rarogi. Podczas wizyty u strażaków został zaprezentowany sprzęt, wozy bojowe, a także omówiono specyfikę pracy służby ratowniczo-gaśniczej. By móc wejść na teren lotniska, wszyscy uczestnicy wycieczki przeszli kontrolę osobistą w głównym punkcie kontrolnym.

Dzięki uprzejmości Zarządu Portu Lotniczego w Modlinie licealiści poruszali się po terenie autobusem, specjalnie przygotowanym w dniu wycieczki.

/Koło Dziennikarskie, UM Nowy Dwór Maz./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close