Reklama
LegionowskiWiadomościZdrowie

Lepsza opieka medyczna dla mieszkańców powiatu. Od kwietnia w Legionowie będą stacjonować dwie karetki

Reklama

Dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu legionowskiego. Od 1 kwietnia w Legionowie stacjonować będą, przez całą dobę, dwie karetki pogotowia, a nie jedna jak dotychczas. Umowę w tej sprawie podpisała z Wojewodą Mazowieckim przychodnia ZOZ „Legionowo”. Zmiany mają na razie obowiązywać przez miesiąc.

Reklama

Jak czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Legionowie, od 1 kwietnia ZOZ „Legionowo” sp. z o.o., na podstawie umowy z Wojewodą Mazowieckim, uruchomi dodatkowo całodobowy podstawowy zespół ratownictwa medycznego oraz wydłuży godziny pracy zespołu 12-godzinnego na całą dobę w miejscu wyczekiwania w Legionowie. W celu uruchomienia dodatkowej karetki wykorzystany zostanie pojazd zapasowy. Wprowadzone zmiany będą obowiązywały przez miesiąc z możliwością przedłużenia.

ZOZ „Legionowo” kupi nową karetkę

Jak czytamy w komunikacie Starostwa, Ministerstwo Zdrowia przyjęło złożony przez ZOZ „Legionowo” sp. z o.o. wniosek o zakup nowego ambulansu dla miejsca wyczekiwania w Legionowie, środków ochrony indywidualnej dla Zespołów Ratownictwa Medycznego oraz środków do dezynfekcji.

Nowa karetka zastąpi wysłużony pojazd Mercedes Sprinter z 2009 roku, który na liczniku ma 696 741 km. Koszt ambulansu to pół miliona złotych. Umowa w tej sprawie zostanie podpisana w najbliższym czasie.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close