Legionowskie śmieci w Sejmie

W czerwcu tego roku Minister Środowiska Andrzej Kraszewski zachwalał legionowski system gospodarki odpadami, zapowiadając zmiany systemowe wzorowane na naszych rozwiązaniach. Projekt obiecywanej przez ministra „Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach” właśnie trafił pod obrady parlamentu.

W nowym systemie, na podstawie przygotowanej przez Ministerstwo Środowiska Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, gminy będą przeprowadzały przetargi na odbiór odpadów, gospodarowały środkami pochodzącymi z opłat pobieranych od mieszkańców za odpady (tak jak za wodę czy ścieki), a od firm egzekwowały odpowiednią jakość usług (odpowiednie zagospodarowywanie odpadów zgodne z prawem), czyli dokładnie tak, jak to ma miejsce w naszym mieście.

Zdaniem ministra Andrzeja Kraszewskiego, przygotowana reforma zarządzania odpadami ma szansę stać się siłą napędową niezbędnych zmian w gospodarce odpadami.
Ustawa została przyjęta przez Radę Ministrów 16 listopada br. Przewidywane wejście w życie ustawy o utrzymaniu i porządku w gminach to 2011 r. i już cieszy się dużym poparciem społeczeństwa.

Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ oraz TUTAJ

(źródło: UM Legionowo, foto: UM Legionowo)

REKLAMA

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowskie śmieci w Sejmie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *