Legionowski: Znów płonęły trawy. Zagrożone budynki mieszkalne

fot. arch., OSP Skrzeszew

We wtorek (24.03) na terenie powiatu legionowskiego strażacy odnotowali 5 pożarów traw i zarośli, w tym poszycia leśnego. Do największego pożaru doszło w Beniaminowie, gdzie ogień zagrażał pobliskim zabudowaniom.

O godz. 17:49 do Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze trawy w miejscowości Beniaminów (gmina Nieporęt). Przy ulicy Poligonowej płonęły trawy i krzaki na łącznej powierzchni około 1 hektara. Ponieważ ogień zagrażał pobliskim budynkom mieszkalnym, na miejsce wysłano aż 5 zastępów strażaków z następujących jednostek: JRG Legionowo, OSP Nieporęt, OSP Wólka Radzymińska oraz z Wojskowej Straży Pożarnej.

Płonącą trawę strażacy ugasili za pomocą wody. Akcja trwała dokładnie 1 godzinę i 10 minut.

Pożar poszycia mógł przerodzić się w pożar lasu

Do potencjalnie groźnego pożaru doszło także około godz. 23:03 w miejscowości Kałuszyn (gmina Wieliszew). Przy ul. Szkolnej płonęło około 300 m2 trawy stanowiącej poszycie lasu. Jak łatwo się domyśleć ogień mógł w każdej chwili zająć rosnące w lesie drzewa. Na dodatek w pobliżu znajdują się ogródki działkowe.
Na miejsce udały się 4 zastępy strażaków z JRG Legionowo oraz miejscowych Ochotniczych Straży Pożarnych. Ugasili oni pożar w zarodku używając do tego celu wody. Akcja trwała około 55 minut.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowski: Znów płonęły trawy. Zagrożone budynki mieszkalne"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *