Legionowski: Znów płonęły lasy

Fot. OSP Kąty Węgierskie

W czwartek (23.04) strażacy z powiatu legionowskiego aż trzy razy byli wzywani do pożarów w lesie. Największy z nich miał miejsce w miejscowości Wólka Radzymińska (gmina Nieporęt). Ogień trawił tam około 1 hektara lasu.

Zgłoszenie o pożarze w Wólce Radzymińskiej wpłynęło do strażaków około godz. 16:40. Na miejsce zadysponowano aż 5 wozów gaśniczych. Po przybyciu strażacy natychmiast rozpoczęli walkę z żywiołem za pomocą wody. Wykorzystano do tego celu 4 węże strażackie. W sumie akcja gaśnicza trwała 3 godziny. Brały w niej udział zastępy z JRG Legionowo oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Nieporętu, Kątów Węgierskich i Wólki Radzymińskiej.

Pożar w Janówku zagrażał jednostce wojskowej

W tym samym czasie, czyli około godz. 16:40 strażacy byli zmuszeni walczyć z pożarem młodego lasu w miejscowości Janówek Pierwszy (gmina Wieliszew). Ogień zagrażał nie tylko pozostałej części lasu, ale również kompleksowi pobliskiej jednostki wojskowej. Przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej gasiły płomienie za pomocą wody. Zajęło im to 3,5 godziny. W akcji brały udział Ochotnicze Straże Pożarne z Kałuszyna, Skrzeszewa, Janówka oraz Krubina.

Paliło się także w Legionowie

Niewielki pożar poszycia leśnego miał miejsce również w Legionowie, przy ul. Jana III Sobieskiego, około godz. 11:20. Uległo tam spaleniu około 50 m2 powierzchni. Z ogniem walczył jeden zastęp z JRG Legionowo. Akcja trwała zaledwie 18 minut.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowski: Znów płonęły lasy"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *