Legionowski: Zaśmiecone Lasy Chotomowskie

Góra śmieci w Lasach Chotomowskich. Fot. nadesłane przez Czytelniczkę

Kilka dni temu do naszej redakcji dotarło zdjęcie nadesłane przez Panią Urszulę. Przedstawia ono górę śmieci na terenie Lasów Chotomowskich. Kiedy teren zostanie posprzątany oraz jakie kroki podjęto, by ustalić osobę odpowiedzialną za to dzikie wysypisko?

Przesyłam znalezisko z dzisiejszego spaceru w Lasach Chotomowskich. Może sprawa Państwa zainteresuje. Podobno zdarzenie już zgłoszone i toczy się postępowanie.

Urszula

Pytania w tej sprawie wysłaliśmy do Urzędu Gminy w Jabłonnie. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, opublikujemy ją na łamach Legio24.pl.

Aktualizacja

Już w ciągu kilku godzin od wysłania naszego zapytania, otrzymaliśmy odpowiedź z UG Jabłonna. Jak się okazuje odpady powinny niebawem zniknąć. Trwa także dochodzenie, które ma ustalić osobę odpowiedzialną za zaśmiecenie lasu.

“Odpady widoczne na przesłanym zdjęciu zostały wyrzucone na działkę zarządzaną przez Nadleśnictwo Jabłonna. Niemniej jednak, Urząd Gminy Jabłonna zwrócił się do Nadleśnictwa Jabłonna w sprawie usunięcia odpadów.

Straż Leśna Nadleśnictwa Jabłonna prowadzi już w tej spawie postępowanie, którego celem jest zidentyfikowanie właściciela wyrzuconych w tym miejscu odpadów.”

Michał Smoliński

Kierownik Referatu Marketingu i Komunikacji Społecznej
Urząd Gminy Jabłonna

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowski: Zaśmiecone Lasy Chotomowskie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *