Reklama

LegionowskiNa sygnale

Legionowski: Z obawy o własne zdrowie wezwali strażaków

Reklama

W piątek (24.01), legionowscy strażacy dwa razy wyjeżdżali do zdarzeń w mieszkaniach na terenie powiatu legionowskiego. Pierwsze z nich dotyczyło prawdopodobieństwa pojawienia się czadu, drugie natomiast rozbitego termometru.

Reklama

fot. sxc.hufot. sxc.hu

Do pierwszej interwencji doszło w Legionowie, przy ul. Wyspiańskiego. Około godz. 12:45 Straż Pożarna została powiadomiona o możliwej obecności czadu w jednym z mieszkań. Na miejsce zadysponowano zastęp strażaków. Przybyli na miejsce druhowie, po dokonaniu pomiarów specjalistycznym sprzętem, obecności tlenku węgla nie stwierdzili.

Drugie zdarzenie, które miało miejsce w Jabłonnie, dotyczyło zbitego termometru. Około godz. 13.00 jeden z mieszkańców bloków przy ul. Sadowej, zadzwonił pod numer alarmowy informując, że zbił termometr, w którym prawdopodobnie jest rtęć i poprosił o jej utylizację. Przybyły na miejsce zastęp strażaków obecności rtęci jednak nie stwierdził. W zbitym termometrze znajdowała się bowiem substancja koloru czerwonego, która nie była groźna dla zdrowia.

/wł/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close