Reklama
KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Legionowski: Wybrano wykonawcę przebudowy DK61 na odcinku od Legionowa do Zegrza

Reklama

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała już wykonawcę przebudowy 4,5 km odcinka Drogi Krajowej nr 61 na odcinku od Legionowa do Zegrza. Zgodnie z zapisami dokumentacji przetargowej nową jezdnią będziemy mogli przejechać w III kwartale 2024 roku.

Reklama

W postępowaniu przetargowym zwyciężyło konsorcjum firm w składzie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. (lider) i TORPOL S.A. (partner), które przedmiotową inwestycję zrealizuje za 194 840 229,92 zł brutto – informuje Starostwo Powiatowe w Legionowie.

Zadaniem wyłonionego wykonawcy, jak czytamy w komunikacie, będzie rozbudowa 4,5 km odcinka DK 61 do przekroju dwujezdniowego z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Zbudowane mają być także drogi lokalne do obsługi terenu przy drodze. Na skrzyżowaniach ma powstać sygnalizacja świetlna, a w miejscu ronda w Zegrzu Południowym (skrzyżowanie z DW 631) powstanie węzeł. Droga wyposażona będzie w ścieżki rowerowe oraz w urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wykonawca na realizację zadania będzie miał trzy lata od daty zawarcia umowy. Zakończenie prac przewidywane jest na trzeci kwartał 2024 roku.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close