Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowski: Wsiedli za kierownicę mimo sądowego zakazu. Dwóm mężczyznom grozi po 5 lat więzienia

Reklama

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy wsiedli za kierownicę pomimo sądowego zakazu. Obaj zostali zatrzymani przez policjantów w poniedziałek (6.01).

Reklama

W poniedziałek, po godz. 15:00 policjanci z komisariatu w Nieporęcie skontrolowali kierującego fordem. Podczas sprawdzania danych 38-letniego mieszkańca Warszawy w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Decyzją warszawskiego sądu obowiązuje on do stycznia 2022 roku. Kilka godzin później policjanci z legionowskiej komendy ujawnili kierowcę, który popełnił podobne przestępstwo. Podczas kontroli drogowej okazało się, że 40-letni kierowca volvo również posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, który obowiązuje do stycznia 2023 roku – informuje w komunikacie rzeczniczka prasowa KPP Legionowo podkom. Justyna Stopińska.

Obaj kierowcy odpowiedzą teraz za naruszenie sądowego zakazu. Kodeks karny za ten rodzaj przestępstwa przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close