ReklamaLegionowskiWiadomości

Legionowski: Wojska Obrony Terytorialnej przeszkoliły samorządowców z zarządzania kryzysowego

Reklama

Samorządowcy z terenu powiatu legionowskiego uczestniczyli we wtorek (3.12) w specjalnym szkoleniu dotyczącym zagadnień związanych z zarządzaniem kryzysowym. Spotkanie dla lokalnych władz zorganizowała na terenie Zegrza Południowego (gm. Nieporęt) 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej. Poza przedstawicielami naszego powiatu, w spotkaniu uczestniczyli także samorządowcy z powiatu wołomińskiego oraz 7 dzielnic Warszawy.

Reklama

Jak informuje w komunikacie rzeczniczka prasowa 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej Aneta Szczepaniak, warsztaty dla samorządowców miały na celu przygotowanie samorządów oraz służb i instytucji im podległych do współpracy z Wojskami Obrony Terytorialnej, by skutecznie wykorzystywać potencjał wojska.

Spotkanie odbyło się z podziałem na dwa moduły, pierwszy – teoretyczny, podczas którego przedstawiciele 5 MBOT zapoznali zgromadzonych z możliwościami Terytorialsów w zakresie wsparcia władz jak i pozostałych służb mundurowych w działaniach kryzysowych.

Moduł drugi to pokaz sprzętu, który od stycznia tego roku wystawia w gotowości każdy batalion mazowieckiej Brygady. Samorządowcy obejrzeli kilkanaście pojazdów, w tym: samochody ciężarowo-terenowe, cysterna wodna, agregat prądotwórczy, wóz zabezpieczenia technicznego, sanitarka, pojazdy czterokołowe typu „quad” oraz maszt oświetleniowy, sprzęt inżynieryjny i środki łączności.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close