Reklama

Najważniejsze

Legionowski: Wojewoda „sypnął kasą”. Do naszego powiatu trafi prawie 19 mln zł rządowej pomocy

Reklama

Do powiatu legionowskiego trafi blisko 19 mln zł rządowej pomocy, przyznanej przez wojewodę mazowieckiego w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych – czytamy w komunikacie przesłanym przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie. Pieniądze, które otrzymają samorządy są pomocą państwa w walce ze skutkami epidemii koronawirusa. Są one przyznawane gminom i powiatom na ich wniosek, bez zbędnej biurokracji.

Reklama

W powiecie legionowskim największe wsparcie trafi do gminy Jabłonna – 5 991 033 zł, drugie w kolejności jest Legionowo z kwotą 4 354 703 zł. Gmina Serock otrzyma z budżetu państwa 2 305 827 zł, Wieliszew 1 802 368 zł , Nieporęt 1 444 533 zł oraz Starostwo Powiatowe w Legionowie 3 101 150 zł. W sumie samorządy z terenu powiatu legionowskiego otrzymają 18 999 614 zł rządowej pomocy, którą będą mogły przeznaczyć na przeprowadzenie inwestycji. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19. Wsparcie jest bezzwrotne.

Podstawowe informacje na temat Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast, w wysokości od 0,5 mln zł do aż ponad 93 mln. Łącznie w skali całego kraju aż 6 miliardów złotych (5 mld dla gmin i miast na prawach powiatu i 1 mld dla powiatów ziemskich).

Gminy, miasta i powiaty mogły składać wnioski o wsparcie z puli 6 mld zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych od 27 lipca do 10 sierpnia. Gminy, powiaty i miasta mogą wykorzystać pieniądze od rządu na inwestycje bliskie ludziom, np. szkoły, przedszkola, wodociągi, szpitale czy domy pomocy społecznej.

Dodatkowe 6 mld złotych rozdysponuje Prezes Rady Ministrów na konkretne inwestycje proponowane przez samorządy.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button