Legionowski: W środę na drogach śnieg i kolizje

Do czterech niegroźnych kolizji drogowych doszło w środę (29.01) na terenie powiatu legionowskiego. Główną ich przyczyną były fatalne warunki jazdy spowodowane przez ciągłe opady śniegu.

fot. Legio24fot. Legio24

O pierwszej środowej kolizji, która miała miejsce w miejscowości Janówek Pierwszy (gmina Wieliszew) około godz. 7:45, pisaliśmy już wczoraj w tej wiadomości. Przypomnijmy, że doszło tam do zderzenia czołowego dwóch samochodów.  Kierująca Hondą 35-letnia Jadwiga K. jechała z Nowego Dworu Maz. w kierunku Skrzeszewa. W Janówku, podczas wyprzedzania innego pojazdu, zderzyła się z jadącym z naprzeciwka Renault. Następnie po zderzeniu Honda wylądowała w przydrożnym rowie.  W wyniku kolizji Jadwiga K. trafiła do szpitala. Stan kobiety jest dobry. Jak poinformowała Portal Legio24.pl Dorota Sitarska z legionowskiej Policji, funkcjonariusze odwiedzili Jadwigę K. w szpitalu, gdzie została przesłuchana i ukarana mandatem. Z rozmów z lekarzem kobiety wynika, że ogólne potłuczenia, jakich doznała podczas kolizji, szybko się goją.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło w Beniaminowie (gmina Nieporęt) na ul. Fortowej. Około godz. 7:50 kierujący Mercedesem 47-letni Tomasz S., mieszkaniec powiatu nowodworskiego, uderzył w zaparkowany samochód marki Skoda Fabia. W wyniku kolizji uszkodzeniu uległa lewa, przednia strona Skody. Przybyli na miejsce policjanci ukarali Tomasza S. 200 złotowym mandatem. Kierowca był trzeźwy.

Trzecia środowa kolizja miała miejsce w Legionowie na skrzyżowaniu ulic Sowińskiego i Chrobrego. Przed godziną 15:00 kierująca Toyotą Yaris, 37-letnia Katarzyna T. nie ustąpiła pierwszeństwa i doprowadziła do zderzenia z samochodem Renault, kierowanym przez 57-letniego Zbigniewa L. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ zderzak oraz kierunkowskaz w samochodzie Renault. Obydwaj kierujący byli trzeźwi. Sprawczyni kolizji została ukarana 300 złotowym mandatem.

Około godz. 18:00 doszło do ostatniej środowej kolizji. Tym razem jej przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Kierujący Citroenem C5, 36-letni Tomasz C., jadąc ulicą Polną w Legionowie nie zdążył wyhamować i uderzył w tył poprzedzającego go Forda, kierowanego przez mieszkankę Warszawy, Anetę K. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ukarali Tomasza C. 200 złotowym mandatem. Także w tym przypadku kierowcy byli trzeźwi.

/wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowski: W środę na drogach śnieg i kolizje"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *