Legionowski: W Rajszewie płonął las, w Janówku trawa. 5 pożarów w poniedziałek

fot. PSP Legionowo

W poniedziałek (31.03) legionowscy strażacy byli wzywani do 5 pożarów. Najgroźniejsze z nich miały miejsce w Janówku, gdzie przed godz. 19:00 paliło się 8 hektarów trawy i krzaków oraz w Rajszewie, gdzie ogień trawił młody las.

fot. PSP Legionowofot. PSP Legionowo

Tuż przed godz. 19:00 dyżurny legionowskiej straży pożarnej został powiadomiony o dużym pożarze traw i krzaków do jakiego doszło w miejscowości Janówek Pierwszy (gm. Wieliszew). Na miejsce wysłano pięć zastępów strażaków, którzy po przybyciu potwierdzili zgłoszenie. Według szacunków paliło się 8 hektarów traw i krzaków na nieużytkach rolnych.

Strażacy gasili ogień za pomocą prądów wody oraz sprzętem podręcznym. Akcja trwała 4 godz. i 3 min. Brały w niej udział 4 zastępy OSP i jeden z JRG Legionowo.

Wieczorny pożar nie był jedynym tego dnia na terenie Janówka Pierwszego. Kilka godzin wcześniej, po godz. 14:00 trawa paliła się również przy ul. Nowodworskiej. Wcześniejszy pożar był jednak mniejszy. Płomienie zajęły obszar 1 hektara, a akcja gaśnicza prowadzona przez 3 zastępy strażaków trwała 1 godz. i 22 min.

Pożar młodego lasu w Rajszewie

Około godz. 17:40 straż pożarna została wezwana do kolejnego poniedziałkowego pożaru. Tym razem w miejscowości Rajszew (gm. Jabłonna) płonął młody las. Ogień trawił około 2000 metrów kwadratowych powierzchni. Na miejsce udało się 5 zastępów straży pożarnej, które gasiły płomienie za pomocą prądów wody. Akcja trwała 2 godz. i 17 min. Brały w niej udział zastępy OSP z Jabłonny, Chotomowa i Legionowa oraz z JRG w Legionowie.

Pozostałe poniedziałkowe pożary były mniejsze i nie stwarzały zagrożenia dla życia, zdrowia i mienia. Przed godz. 15:00 ogień pojawił się w Michałowie-Reginowie, gdzie przy ul. Długiej paliła się trawa, a po godz. 6:00 rano strażacy gasili kontener pełen śmieci na legionowskim cmentarzu.

/wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowski: W Rajszewie płonął las, w Janówku trawa. 5 pożarów w poniedziałek"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *