ReklamaLegio EduLegio PomagamLegionowskiMazowsze - wiadomości z regionuPo godzinachWiadomości

Legionowski: W niedzielę zagra WOŚP. Jakie atrakcje?

Reklama

W najbliższą niedzielę (10.01) po raz 24 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie już na terenie powiatu legionowskiego odbędą się z tej okazji imprezy, podczas których nie tylko będziemy mogli wesprzeć szlachetny cel, jaki przyświeca fundacji Jurka Owsiaka, ale także miło i sympatycznie spędzić czas na wspólnej zabawie. Jakie atrakcje przygotowały poszczególne sztaby w powiecie? Poniżej krótki przewodnik:

Reklama

Miasto Legionowo

Liceum im. Marii Konopnickiej

W Legionowie oficjalnie zagrają cztery sztaby. Największy z nich tradycyjnie mieścić się będzie w gmachu Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej. Tutaj impreza rozpocznie się już o godz. 9:00. Wśród atrakcji między innymi mecz piłki siatkowej z udziałem drużyn z UM Legionowo i Starostwa Powiatowego, koncert orkiestry dętej ze szkoły w Łajskach, czy karaoke dla wszystkich. Nie zabraknie także atrakcji muzycznych. Około 13:30 planowany jest występ duetu Katarzyny Idzikiewicz i Bartłomieja Krzemińskiego, którzy zaśpiewają największe przeboje z różnych epok. W programie przewidziano także licytacje oraz loterie fantowe.

Szczegółowy program:

♥ 11.30-14.00 Turniej piłki siatkowej z udziałem drużyn Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta i PZSO
♥ 11.30-12.00 Koncert orkiestry dętej z Zespołu Szkół w Łajskach
♥ 12.00-13.00 „Śpiewać każdy może” – karaoke dla wszystkich
♥ 13.30-14.00 występ duetu Katarzyna Idzikiewicz i Bartłomiej Krzemiński – hity i przeboje z różnych epok
♥ 14.00-15.00 koncert Muzycznej Strefy AJA – cz. I
♥ 15.00-16.00 licytacja wartościowych przedmiotów
♥ 16.00-17.00 koncert Muzycznej Strefy AJA – cz. II
♥ 17.00-18.00 aukcja różnych przedmiotów
♥ 20.00 światełko do nieba na boisku szkolnym Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej

Cały dzień od godz.9.00-18.00:
*Loteria fantowa
*Kawiarenki ze słodyczami /herbaciarnia, smaczne ciasta
*Zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, czytanie bajek-kącik malucha
*Sklepik z zabawkami
*Sprzedaż wypieków własnych
*Stoisko z tostami
*Stoisko ze smacznymi kanapkami
*Stoisko z książkami, zakładkami do książek
*Stoisko z gadżetami WOŚP
*Stoisko z kwiatami
*Kiermasz rozmaitości hand-made
*Pokaz wytwarzania biżuterii , bransoletek ze sznurka, kolczyków z modeliny
*W godzinach 10.00-14.00 miasteczko ruchu drogowego dla najmłodszych
*Strzelnica ASG
*Mini-zoo
*Stoisko decoupage

Z LO zagrają: Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, Zespół Szkół Nr 3, Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 35 im. Noblistów Polskich STO w Legionowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Legionowie, Zespół Szkół w Łajskach, Arena Legionowo, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie .

Zespół Szkół na Piaskach

Impreza na Piaskach rozpocznie się już o godz. 9:00. Będą występy młodzieży szkolnej, zawody sportowe, warsztaty oraz pokazy: taneczne i sportowe. Niewątpliwą atrakcją będzie możliwość spotkania piłkarzy ręcznych z KPR-u Legionowo.

Naturalnie nie zabraknie tradycyjnej aukcji, którą poprowadzi aktorka Anna Samusionek. Na bieżąco odbywać się będzie także loteria fantowa.

O 17:00 w szkole rozpocznie się dyskoteka. Potrwa ona przez 3 godziny. Całość imprezy w gmachu szkoły zakończy pokaz sztucznych ogni, które zostaną wystrzelone w ramach światełka do nieba.

Tutaj także odbędzie się akcja krwiodawstwa organizowana przez Klub HDK Legion – szczegóły na plakacie:

piaski-krew

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 35 im. Noblistów Polskich, ul. Targowa

Impreza związana z 24 Finałem WOŚP rozpocznie się przy ul. Targowej o godz. 11:00. Wtedy ruszą loterie fantowe, kiermasz książek, czy Kawiarenka „U Noblistów”. Dla odwiedzających przygotowano także szereg innych atrakcji, w tym: mini zoo, warsztaty naukowe, pokazy oraz licytacje. O 15:00 rozpocznie się karnawałowy bal maskowy. Imprezę w Społecznej Szkole Podstawowej zakończy o godz. 16:00 światełko do nieba, a będzie nim – ze względów bezpieczeństwa – symboliczne odpalenie zimnych ogni przez dzieci.

impreza targowa

Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym „Nadzieja” – impreza w ratuszu

Impreza przygotowana przez Stowarzyszenia obfitować będzie w występy o charakterze muzycznym. Będą koncerty chórów oraz zespołów grających pop, rock oraz dance. Nie zabraknie przedstawień przygotowanych przez uczniów szkół oraz wychowanków przedszkoli.

Odwiedzający będą mogli także pozwiedzać liczne stoiska, obejrzeć wystawę fotografii, czy napić się kawy w kawiarence. Impreza potrwa od godz. 11:00 do 20:00.

Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2, ul. Jagiellońska

Swoją imprezę z okazji 24 Finału WOŚP przygotował także Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Legionowie. Główną atrakcją będą występy szkolnej młodzieży, która na tę wyjątkową okazję przygotowała szczególny repertuar. Niewątpliwą atrakcją będzie na pewno licytacja, którą poprowadzi znany aktor Jerzy Kryszak. Jej początek przewidziano na godz. 14:45.

Dodatkowo organizatorzy przewidzieli ciekawe pokazy, warsztaty, a nawet turniej tenisa. Ciekawostką może być możliwość obejrzenia na własne oczy działania drukarki 3D.

Impreza w dwójce rozpocznie się o godz. 9:00 przedstawieniem Jasełek, a zakończy o 20:00 światełkiem do nieba.

plakat-zsp2

Gmina Nieporęt – Józefów

Tradycyjnie już nieporęcki finał WOŚP odbędzie się w Szkole Podstawowej w Józefowie. Tutaj świętowanie rozpocznie się już w sobotę (9.01). Na ten dzień przewidziano głównie zabawy sportowe. W dniu Finału, w niedzielę odbędą się występy dzieci i młodzieży oraz nieco starszych. Gwoździem programu będzie niewątpliwie występ zespołu Avans. Dokładne informacje znajdziecie na plakacie poniżej:

jozefow nieporet

Gmina Jabłonna – Gimnazjum w Chotomowie

Swój sztab WOŚP przygotowało także Gimnazjum im. Orła Białego w Chotomowie (gmina Jabłonna). Od godz. 14:00 odbywać się tam będą pokazy tańca i talentów, warsztaty z udzielania pierwszej pomocy oraz występy artystyczne. Na ulice gminy wyruszy siedemdziesięciu wolontariuszy z puszkami, którzy będą zbierać pieniądze dla chorych dzieci oraz opiekę osób starszych.

Gmina Serock

Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku, ul. Wolskiego

Występ lokalnych talentów oraz możliwość spróbowania specjałów kulinarnych to nie jedyne atrakcje przygotowane na 24 Finał WOŚP przez PZSP w Serocku. Początek imprezy zaplanowano na godz. 13:00. Otworzą ją występy wychowanków przedszkola im. Krasnala Hałabały. Następnie wystąpią Violinki, SMS oraz grupy z Centrum Kultury i Czytelnictwa: Kantyczki, Incanto i Alexia. Pierwszą część zamknie Chór ze Szkoły Podstawowej w Serocku oraz Mateusz Klik z klasą IIIa. Około 15:00 odbędzie się licytacja, z której dochód zasili konto Fundacji WOŚP.

Po 15.30 drugą część imprezy rozpoczną Daniel i Przemek Składanek z Maćkiem Pawłowskim oraz Bartek Krzemiński i Kasia Idzkiewicz. W tej części wystąpią również zespoły taneczne Czuba Czubsy i Zemsta. Około 17:30 wystąpią gwiazdy wieczoru – Venus z sołtysami oraz zespoły Sześciopak i Oi!Brygada. Po występie rozpocznie się druga część licytacji.

Jadwisin – Szkoła Podstawowa

Impreza w jadwisińskiej podstawówce rozpocznie się o godz. 13:00 i potrwa 6 godzin. W tym czasie zaplanowano wiele atrakcji kulturalnych i sportowych. Na scenie pojawią się między innymi muzycy, aktorzy, sportowcy, zespoły z Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, Violinki, VENUS z Sołtyskami i Sołtysami z Gminy Serock, SMS Skubianka, Alicja Herod, pan Janusz Godlewski, pan Bartłomiej Krzemiński. Odbędą się także pokazy tańca i pantomimy.

Pomiędzy występami artystów licytacja upominków od sponsorów: pralka i mikrofalówka firmy Whirpool, sprzęt AGD firmy Kenwood, kolacja dla dwóch osób w Restauracji Złoty Okoń w Serocku, koszulki sportowców oraz Wielkiej Orkiestry. Nie zabraknie także loterii fantowych i możliwości skosztowania lokalnych specjałów kulinarnych.

Gmina Wieliszew

Na terenie gminy Wieliszew nie będą się odbywać żadne imprezy związane z Finałem WOŚP.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close