Legionowski: Ukradli 10 motocykli z terenu Niemiec. Grozi im 5 lat więzienia

Policjanci odzyskali 10 motocykli skradzionych na terenie Niemiec, Fot. KPP Legionowo

Policjanci z Wydziału Kryminalnego legionowskiej komendy odzyskali 10 motocykli, które zostały skradzione z terenu Niemiec i przewiezione do Polski dwoma busami. Wartość zabezpieczonych pojazdów to prawie 100 tys. złotych. W ubiegły wtorek (25.10) zatrzymano w tej sprawie 3 osoby podejrzane o kradzież oraz umyślne paserstwo. Wszystkim grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

– Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego legionowskiej komendy odzyskali 10 motocykli, z których część posiadała niemieckie numery rejestracyjne. Jak ustalili funkcjonariusze, motocykle zostały przywiezione z Niemiec na teren naszego kraju dwoma busami kierowanymi przez Łukasza K. i Pawła G. – relacjonuje policyjne dochodzenie podkom. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo, która dodaje, że cztery motocykle zostały rozładowane na terenie powiatu nowodworskiego. Mundurowi znaleźli je u Dariusza J. w garażu. Pozostałe znajdowały się w jednym z busów zaparkowanych na terenie Jabłonny.

Po zgromadzeniu odpowiedniego materiału dowodowego, policjanci postawili 28-letniemu Pawłowi G., 33-letniemu Łukaszowi K. oraz 41-letniemu Dariuszowi J. zarzuty umyślnego paserstwa. Dodatkowo Paweł G. został oskarżony także o kradzież motocykli. Za przestępstwo umyślnego paserstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara przewidziana jest za kradzież. Decyzją Sądu Rejonowego w Legionowie Paweł G. oraz Dariusz J. zostali objęci policyjnym dozorem.

– Skradzione motocykle wkrótce zostaną przekazane właścicielom. Jak zapowiadają policjanci prowadzący to dochodzenie, sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania oraz zarzuty – informuje podkom. Kuligowska z legionowskiej komendy.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowski: Ukradli 10 motocykli z terenu Niemiec. Grozi im 5 lat więzienia"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *