Legionowski: Ujawniono kolejne nielegalne automaty do gier

Fot. KPP Legionowo

Trzynaście automatów zostało wycofanych z salonów gier w powiecie legionowskim. Żaden z nich nie miał wymaganego prawem poświadczenia rejestracji. Automaty nie były także zarejestrowane w Urzędzie Celnym. Pod koniec kwietnia legionowscy policjanci wraz z celnikami ponownie wzięli pod lupę lokalne salony gier. „Nalot” stróżów prawa okazał się bardzo skuteczny.

Wojnę z nielegalnym hazardem lokalni policjanci rozpoczęli na początku kwietnia, kiedy to prześwietlono salony gier znajdujące się w Legionowie. Policjanci i celnicy już wtedy zapowiadali, że akcja będzie miała ciąg dalszy. Pod koniec kwietnia funkcjonariusze wyruszyli w teren i odwiedzili salony znajdujące się w całym powiecie legionowskim.

W efekcie kontroli wycofano z użytku 13 automatów do gier. Żaden z nich nie był zarejestrowany w Urzędzie Celnym, nie miały także tak zwanego poświadczenia rejestracji wydanego przez Ministerstwo Finansów. Co ważne wycofane automaty nie posiadały nawet opinii technicznej dopuszczającej do korzystania z nich.

Właścicielom nielegalnych automatów oraz osobom, które udostępniały je w salonach grozi kara grzywny lub nawet więzienia. Sprawę prowadzi Urząd Celny w Warszawie.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowski: Ujawniono kolejne nielegalne automaty do gier"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *