Legionowski: Trwa nabór wniosków o przyznanie stypendium sportowego

fot. sxc.hu

Trwa nabór wniosków o przyznanie stypendiów sportowych fundowanych przez Starostwo Powiatowe w Legionowie. Wyróżniający się zawodnicy mogą liczyć na wsparcie od 1000 do 15 000 złotych rocznie. Kto może się o nie ubiegać?

O stypendia sportowe Starostwa Powiatowego ubiegać się mogą zawodnicy, którzy zamieszkują na terenie powiatu, bez względu na to, czy są zrzeszeni w klubach sportowych, czy też nie. Meldunek w powiecie nie jest jednak konieczny. Rada Powiatu zostawiła pewną furtkę dla osób, które mieszkają gdzie indziej. Mogą one otrzymać stypendium jeśli są zrzeszeni w klubach sportowych działających w powiecie oraz osiągają wybitne osiągnięcia np. zostali powołani do kadry narodowej.

Wnioski stypendialne mogą składać sami zawodnicy lub w przypadku osób niepełnoletnich ich prawni opiekunowie. Wnioski wraz z załącznikami należy składać w kancelarii Starostwa Powiatowego w Legionowie (parter) przy ul. Sikorskiego 11 lub przesłać pocztą na adres: Starostwo Powiatowe w Legionowie ul. Sikorskiego 11, 05-119 Legionowo.

O przyznaniu stypendium decyduje Starosta Legionowski, po zasięgnięciu opinii Komisji Stypendialnej.

Stypendium, w wysokości od 1000 do 15 000 złotych rocznie może być wypłacone jednorazowo lub w transzach. Wysokość przyznanego stypendium zależy od liczby wniosków jakie wpłyną do starostwa oraz środków zarezerwowanych na ten cel w budżecie powiatu.

Szczegóły przyznawania stypendiów sportowych można znaleźć w Uchwale Rady Powiatu, którą znajdziecie klikając TUTAJ.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowski: Trwa nabór wniosków o przyznanie stypendium sportowego"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *