Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowski: Sześciu piratów drogowych w rękach policji. Stracili prawo jazdy

Reklama

Legionowska policja po raz kolejny przeprowadziła akcję kontroli prędkości na drogach. W jej efekcie sześciu kierowców pożegnało się z prawem jazdy na 3 miesiące. Nie ominęła ich także wysoka grzywna.

Reklama

– We wtorek policjanci wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy zatrzymali 6 praw jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym – informuje podkom. Justyna Stopińska z KPP Legionowo. Rekordzista wpadł w ręce drogówki w Białobrzegach, gdzie jechał z prędkością 106 km/h. Dla 25-letniego kierowcy suzuki, jak również dla pozostałych 5 kierujących kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy oraz nałożeniem mandatu i  punktów karnych.

Policjanci przypominają, że w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h zatrzymuje się kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego przystąpienia i zdania egzaminu.

Według policyjnych statystyk to właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

/red, KPP Legionowo/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button