Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Legionowski: Starostwo chce przebudować przejścia dla pieszych. Gdzie będzie bezpieczniej?

Reklama

Starostwo Powiatowe w Legionowie planuje przebudowanie dwóch przejść dla pieszych, znajdujących się na drogach powiatowych. Jedno w Legionowie, drugie w Olszewnicy Starej. Ogłoszony na początku września przetarg na wykonanie prac czeka właśnie na rozstrzygnięcie.

Reklama

W Legionowie przy skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej z Gnieźnieńską powstanie tak zwane aktywne przejście dla pieszych. Charakteryzuje się ono inteligentnymi elementami informującymi kierowcę o pieszym, który zbliża się lub znajduje się już na pasach. Przejście to zostanie także wzbogacone dodatkowymi elementami poprawiającymi bezpieczeństwo.

Z kolei w miejscowości Olszewnica Stara Starostwo Powiatowe w Legionowie planuje przebudowanie przejścia dla pieszych znajdującego się przy Szkole Podstawowej im. B. Sokoła. Przejście zostanie wyniesione do poziomu chodników, co wymusi na kierujących pojazdami zmniejszenie prędkości.

Na razie nie wiadomo kiedy rozpoczną się remonty tych dwóch przejść dla pieszych. Zakończony w środę (18.09) przetarg czeka właśnie na rozstrzygnięcie. Wybrany wykonawca będzie miał 8 tygodni na wykonanie zadania, licząc od dnia wejścia na teren budowy.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close