Reklama

Legio EduLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowski: Starostwo chce podwyższyć nauczycielom dodatki za pracę w trudnych warunkach

Reklama

Władze powiatu legionowskiego chcą podwyższyć nauczycielom, zatrudnionym w zarządzanych przez starostwo szkołach, wysokość dodatku za tak zwaną „pracę w trudnych warunkach”. Podwyżka ma wynieść ponad 20 procent. Na razie nie wiadomo kiedy zaplanowane podwyżki trafią do nauczycieli. Projekt uchwały w tej sprawie został skierowany do konsultacji ze związkami zawodowymi.

Reklama

– Na sierpniowym posiedzeniu Zarząd Powiatu przyjął projekt uchwały, który zmienia regulamin wynagradzania nauczycieli szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Legionowski. Zgodnie z procedurą przewidzianą w przepisach został on skierowany do uzgodnienia do związków zawodowych zrzeszających nauczycieli: Związku Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) i NSZZ „Solidarność” – czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Legionowie.

Przygotowany przez Zarząd Powiatu projekt uchwały przewiduje podniesienie nauczycielskich dodatków za tzw. warunki pracy. Zmiana obejmie:

  • zwiększenie miesięcznej wysokości dodatku dla nauczycieli realizujących badania psychologiczne i pedagogiczne nieletnich i małoletnich oraz nauczycieli realizujących zajęcia grupowe i indywidualne, wynikające z realizacji zadań diagnostycznych, terapeutycznych, doradczych i profilaktycznych z młodzieżą i dziećmi niepełnosprawnymi oraz ich rodzicami lub opiekunami ze 165 do 200 zł (wzrost o 21,2%),
  • zwiększenie miesięcznej wysokości dodatku dla nauczycieli realizujących praktyczną naukę zawodu w szkołach specjalnych, zajęcia dydaktyczne w szkołach przysposabiających do pracy, zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze, pracę w dniu wolnym od pracy, zajęcia indywidualnego nauczania ucznia zakwalifikowanego do kształcenia specjalnego z 220 do 270 zł (wzrost o 22,7%),
  • zwiększenie miesięcznej wysokości dodatku dla nauczycieli realizujących zajęcia wymienione powyżej w tzw. warunkach uciążliwych z 440 do 550 zł (wzrost o 25,0%).

Po zakończeniu konsultacji ze związkami zawodowymi i po uwzględnieniu ich opinii ostateczny projekt zostanie skierowany pod obrady Rady Powiatu Legionowskiego.

/red., Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close