Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Legionowski: Spotkania konsultacyjne w sprawie budowy nowej linii kolejowej

Reklama

Gminy Nieporęt i Wieliszew organizują w czwartek (27.02) specjalne spotkania konsultacyjne w sprawie rządowych planów budowy nowej linii kolejowej. W spotkaniach mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy tych gmin.

Reklama

Mieszkańcy i władze samorządowe obawiają się, że nowa linia kolejowa sztucznie podzieli tereny ich gmin, co jak wiemy na przykładzie Legionowa, rozwojowi nie służy.

W czasie spotkań mieszkańcy będą mieli okazję nie tylko zasięgnąć wiedzy na temat rządowych planów budowy nowej trasy kolejowej, ale także wyrazić swoje zdanie na ten temat.

Szczegółowe informacje na temat spotkań prezentujemy na plakatach poniżej:

Legionowo także przeciw

Swój sprzeciw wobec planów budowy nowej linii kolejowej wyraził także samorząd Legionowa. Już teraz miasto jest pocięte przez tory i budowa kolejnych budzi uzasadnione obawy. Władze Legionowa w swoim stanowisku zaznaczyły, że nie są przeciwne budowie nowej trasy, ale nie chcą, by przebiegała ona przez teren miasta. Spotkania z mieszkańcami na ten temat na razie jednak nie zaplanowano.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. Nie wiadomo dlaczego ktoś uparł się, żeby trasa zaczynała się na Choszczówce. Powinna zaczynać się w okolicach Przystanku i Chotomowa. Oprócz oczywistych korzyści przejeżdżania przez mniej zaludniony/zagęszczony teren pociągi mogłyby wzbogacić ofertę kolei na węźle legionowskim, która o ile teraz jeszcze daje możliwość dojazdu do W-wy w czasie oddania CPK będzie już tylko żałośnie niedostosowaną i przestarzałą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close