Legionowski: Spokojne święta na drogach powiatu. Osiem kolizji, zatrzymano pięć praw jazdy

Fot. policja.gov.pl

To były wyjątkowo spokojne święta na drogach – wynika z komunikatu opublikowanego we wtorek (27.12) przez Komendę Powiatową Policji w Legionowie. Funkcjonariusze, od Wigilii do wtorkowego poranka odnotowali 8 niegroźnych kolizji drogowych, ujawnili 6 nietrzeźwych kierujących i zatrzymali 5 praw jazdy.

Od Wigilii do wtorkowego poranka legionowscy policjanci prowadzili działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas okresu świątecznego. Mundurowi pełnili służbę na ulicach miast i gmin naszego powiatu oraz na trasach wylotowych i wlotowych do Warszawy. W czasie kontroli drogowych zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci – informuje st. asp. Justyna Stopińska z KPP Legionowo.

W sumie podczas świątecznego okresu odnotowano 8 niegroźnych kolizji drogowych oraz zatrzymano 6 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista, 29-letni mężczyzna wsiadł za kierownicę mając 2,1 promila alkoholu w organizmie. Poza tym mundurowi zatrzymali 5 praw jazdy i 12 dowodów rejestracyjnych, wystawili także 64 mandaty karne.

Od Wigilii do wtorkowego poranka wylegitymowano 303 osoby.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowski: Spokojne święta na drogach powiatu. Osiem kolizji, zatrzymano pięć praw jazdy"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *