Legionowski: Ślisko na drogach. Efekt? 5 kolizji w ciągu 24 godzin

W ciągu ostatnich 24 godzin legionowska Policja była wzywana aż do pięciu kolizji drogowych. Cztery z nich miały miejsce w czwartek (30.01), do piątej doszło w piątek (31.01) nad ranem.

fot. policja.gov.plfot. arch. policja.gov.pl

W czwartek (30.01), po godz. 13:00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego legionowskiej Policji zostali wezwani do zdarzenia drogowego w miejscowości Janówek (gmina Wieliszew). Na ulicy Nowodworskiej kierujący Fordem Transitem 43-letni Dariusz C. –  mieszkaniec powiatu nowodworskiego, podczas wymijania, doprowadził do kolizji z Fiatem Ducato, którym kierował 30-letni Tomasz R. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległy lusterka obu pojazdów. Sprawca kolizji – Dariusz C., został ukarany 250 złotowym mandatem. Kierowcy byli trzeźwi. Jak poinformowała Portal Legio24.pl asp. Emilia Kuligowska z legionowskiej Policji tego typu kolizje występują zimą bardzo często. Kiedy zewnętrzna część drogi jest zasypana przez śnieg, kierowcy często trzymają się środka jezdni i podczas wymijania zahaczają o siebie właśnie lusterkami.

Do drugiej czwartkowej kolizji doszło w Ryni (gmina Nieporęt) na ul. Stegna. Po godz. 14:00 kierujący Oplem Frontera 66-letni Sławomir R. uderzył w zaparkowany samochód marki Skoda Fabia. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ukarali kierowcę 100 złotowym mandatem.

Kolejna kolizja miała miejsce w Legionowie, przy ul. Piłsudskiego. O godz. 16:40 włączający się do ruchu, kierujący Fordem Orionem 65-letni Jan S., doprowadził do zderzenia ze Skodą, którą kierował 35-letni mieszkaniec Legionowa, Artur S. Wezwana na miejsce Policja ukarała Jana S. 200 złotowym mandatem. Kierowcy byli trzeźwi.

Maraton czwartkowych kolizji zakończyło zdarzenie z godz. 17:35. Kierujący Citroenem Berlingo, mieszkaniec Pułtuska – Jerzy B., nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i w okolicy skrzyżowania Piłsudskiego z Reymonta w Legionowie uderzył w tył poprzedzającej go Mazdy 323, kierowanej przez Daniela K. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca kolizji – Jerzy B. został ukarany 300 złotowym mandatem karnym.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło już w piątek (31.01) o godz. 5:10. Kierujący Citroenem Jumperem 45-letni mężczyzna , który jadąc od strony os. Piaski chciał skręcić z wiaduktu w ul. Jagiellońską nie wyrobił się na zakręcie i uderzył w sygnalizację świetlną uszkadzając dwa sygnalizatory. Prawdopodobną przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na śliskiej drodze. Mężczyzna był trzeźwy. Otrzymał od funkcjonariuszy 250 złotowy mandat.

W nowodworskim nie lepiej…

W okresie od 27 do 30 stycznia nowodworscy Policjanci byli wzywani do 9 zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze odnotowali 1 wypadek i 8 kolizji.

/wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowski: Ślisko na drogach. Efekt? 5 kolizji w ciągu 24 godzin"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *