ReklamaFoto/WideoLegionowskiWiadomości

Legionowski: Siedziba Terytorialsów już w Zegrzu (galeria)

Reklama

W sobotę (28.09) na Rynku Miejskim w Serocku odbyła się uroczystość przeniesienia dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej z Warszawy do miejscowości Zegrze. Jak powiedział podczas specjalnego pikniku wojskowego minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, nową siedzibą „terytorialsów” staną się obiekty Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki.

Reklama

Minister obrony narodowej podczas apelu przekazał symboliczny klucz dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej gen. dyw. Wiesławowi Kukule do kompleksu wojskowego w Zegrzu i stwierdził, że jest to miejsce bardzo związane z historią Wojska Polskiego oraz szkoleniem kadr łączności i informatyki oraz jest on dobrze przygotowany do tego, aby Dowództwo WOT mogło go wykorzystać.

Uroczystościom na serockim rynku towarzyszył piknik wojskowy, na którym swoje wyposażenie zaprezentowali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i wojsk operacyjnych, w tym także Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, a szef MON spotkał się z żołnierzami Wojska Polskiego i mieszkańcami regionu.

Dla gości przygotowane zostały występy orkiestry wojskowej i zespołów artystycznych klubów wojskowych m.in. grupa wokalna z Klubu CSŁiI “The Voice of Zegrze”. Mieszkańcy miasta i okolic mieli również okazję spróbować kuchni wojskowej.

W ramach kampanii „Zostań żołnierzem RP” chętni do służby w szeregach WOT składali wnioski w mobilnym punkcie rekrutacyjnym.

/red., kpt. Krzysztof Baran, CSŁiI/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close