Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowski: Sanepid nakłada kary za niestosowanie się do ograniczeń związanych z epidemią

Reklama

Legionowski Sanepid nałożył w ostatnich dniach dwie kary za nieprzestrzeganie ograniczeń związanych z trwającym stanem epidemii koronawirusa. Kary te nałożono na dwóch mężczyzn. Pierwszy z nich złamał warunki kwarantanny, drugi nie przerwał prowadzenia działalności gospodarczej. Wnioski o ukaranie mężczyzn do Sanepidu skierowali policjanci.

Reklama

Jak informuje w komunikacie legionowska policja jeden z mieszkańców powiatu legionowskiego w trakcie odbywania kwarantanny wyszedł do sklepu. Kiedy policjanci dokonujący kontroli miejsca zamieszkania mężczyzny dowiedzieli się o całej sytuacji natychmiast sporządzili stosowną dokumentację, którą przekazali do legionowskiego Sanepidu.

Lekceważąco do przepisów podszedł również właściciel obiektu rekreacyjnego usytuowanego na terenie powiatu legionowskiego. Mężczyzna nie zastosował się do czasowego ograniczenia prowadzenia działalności związanej ze sportem, rozrywką i rekreacją. W tym przypadku mundurowi również powiadomili inspektora sanitarnego o naruszeniu obowiązujących przepisów.

Zachowanie obu mężczyzn był wyjątkowo nieodpowiedzialne – informuje w komunikacie legionowska policja.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie wydał w stosunku do obu mężczyzn decyzje o ukaraniu. Administracyjne kary pieniężne wynoszą w tych przypadkach 5 000 i 15 000 złotych.

Mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą również przed sądem, bowiem jeden z nich naruszył art. 116 kodeksu wykroczeń, natomiast drugi odpowie za przestępstwo z art. 165 kodeksu karnego.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close