Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Legionowski: Samorządowcy proszą GDDKiA o jak najszybszą przebudowę DK61

Reklama

W ubiegłym tygodniu w Wieliszewie odbył się kolejny konwent samorządów powiatu legionowskiego, czyli spotkanie starosty i włodarzy poszczególnych gmin. W przeważającej części był on poświęcony problemom komunikacji, w tym planowanej przebudowie Drogi Krajowej nr 61 na odcinku od wiaduktu w Legionowie do ul. Wolskiej. Samorządowcy wystosowali apel do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o jak najszybsze przeprowadzenie tej inwestycji.

Reklama

Powolność i niezdecydowanie GDDKiA w sprawie dalszej przebudowy DK61 w Legionowie – od wiaduktu do ul. Wolskiej zaskakuje nawet samorządowców. Zniecierpliwieni włodarze gmin powiatu legionowskiego postanowili więc w tej sprawie interweniować, wysyłając specjalny list kierowany na ręce dyrektora warszawskiego oddziału GDDKiA, Krzysztofa Kondraciuka. W liście tym czytamy między innymi, że „do osiągnięcia pełnej funkcjonalności tego szlaku komunikacyjnego (DK61 – red) konieczna jest jeszcze przebudowa jego newralgicznych fragmentów. Należą do nich III odcinek przejścia przez Legionowo, odcinek od granicy Legionowa do ronda w Zegrzu oraz dalsza część Drogi Krajowej nr 61 od obwodnicy Serocka do obwodnicy Pułtuska.”… „Najpilniejsza i najbardziej zaawansowana w przygotowaniach jest przebudowa III odcinka przejścia przez Legionowo”.

Samorządowcy w liście do GDDKiA zauważają, że poza wyłonieniem podmiotów, które mogą wziąć udział we właściwym przetargu na remont DK61 od wiaduktu w Legionowie do ul. Wolskiej, niewiele się w sprawie dzieje. Proszą więc dyrekcję o informację na temat obecnego etapu na jakim znajduje się postępowanie przetargowe oraz o szybką realizację inwestycji.

Lokalne władze z terenu powiatu legionowskiego zwracają również uwagę, że przebudowa newralgicznych punktów DK61 „służyć będzie dobru mieszkańców i przyczyni się do stworzenia spójnego, efektywnego i funkcjonalnego układu komunikacyjnego obsługującego północną część województwa mazowieckiego”.

Jak do apelu władz samorządowych ustosunkuje się zarządca DK61 nie wiadomo. Wątpliwe jest jednak – biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenia – aby wystosowany do GDDKiA list w jakikolwiek sposób przyczynił się do przyspieszenia prac.

Czytaj więcej na ten temat:

/red/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

10 razy komentowano

 1. JohnRambho Za co ma mnie pozwać? Za prawdę? Może tak nie było? Nikogo nie obraziłem i nie wyzwałem tylko ,,mówię jak jest”.

 2. “a czego byście się spodziewali po politykach z PO. Ich wyznacznikiem jest niszczyć polską gospodarkę, promować zagraniczne firmy. Grabiec po wizycie premier kopacz dostał posadę za to że zgodził się na przyjęcie 500 imigrantów do naszego powiatu. Zapomnieliście już jak w hotelu 500 i w sambie w chotomowie mieli mieszkać. Dziękuje za takich polityków którzy nie liczą się ze zdaniem mieszkańców tylko dla własnej kożysci. Jak dla mnie to Grabiec był niby fajny gość ale za to się sprzedał.”

  Moim zdaniem ciekawie by było jakby Grabiec pozwał by sss do sądu za ta wypowiedz, ale jak się domyślam nie będzie się przejmował śliniaczkami

 3. a czego byście się spodziewali po politykach z PO. Ich wyznacznikiem jest niszczyć polską gospodarkę, promować zagraniczne firmy. Grabiec po wizycie premier kopacz dostał posadę za to że zgodził się na przyjęcie 500 imigrantów do naszego powiatu. Zapomnieliście już jak w hotelu 500 i w sambie w chotomowie mieli mieszkać. Dziękuje za takich polityków którzy nie liczą się ze zdaniem mieszkańców tylko dla własnej kożysci. Jak dla mnie to Grabiec był niby fajny gość ale za to się sprzedał.

 4. A Błaszczak z gębą pełną frazesów nie zabiega o sprawy Legionowa jako mieszkaniec tego miasta?

 5. Dlaczego samorządowcy nie zwrócą się również do ministra Błaszczaka przecież to poseł z Legionowa i jednocześnie mieszkaniec Legionowa. Zaznaczam i sam słyszałem będąc na spotkaniu wyborczym z Panem Błaszczakiem jak obiecywał wszystko (w tym dalszą rozbudowę drogi D-61). Ponadto Państwo samorządowcy należy zwrócić się również do Prezydenta RP Pana Dudy który również jako kandydat na prezydenta RP na spotkaniu z mieszkańcami Legionowa również obiecywał wszystko (w tym dalszą rozbudowę drogi D-61). Może należy tym Panom przypomnieć obietnice wyborcze jeśli je zapomnieli.

 6. Jak nie załatwili jak załatwili. Przed wyborami obiecał że budowa ruszy na wiosnę.zastanawiam się nad hasłem: JANIE BUDUJ, czy OBIECAŁ OSZUKAŁ

 7. Grabiec z Romanem nie załatwili, a fakt wiceminister z PO, co go zaprosili na DK 61 i tyle naobiecywał ma zarzuty prokuratorskie

 8. Po co marnować papier na coś co Prezydent i Rzecznik PO już dawno załatwili?
  Przecież kilka miesięcy temu powiedzieli że będzie, to będzie…

 9. a nie lepiej zablokować z kilka razy ulicę….i zaprosić telewizję…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button