Reklama

Najważniejsze

Legionowski: Samorząd Mazowsza dofinansuje remonty strażnic OSP

Reklama

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego ma dobre wieści dla strażaków z subregionu warszawskiego wschodniego. Decyzją radnych województwa 32 strażnice OSP przejdą remont lub modernizację. Na ten cel władze Mazowsza zarezerwowały prawie 750 tys. zł.

Reklama

– Strażaków z Mazowsza wspieramy od lat – podkreśla marszałek Adam Struzik. – Dofinansowujemy nie tylko zakup specjalistycznego sprzętu czy samochodów, ale pomagamy też modernizować strażnice OSP. Tego typu inwestycje są bardzo potrzebne. Na Mazowszu funkcjonuje obecnie prawie 2 tys. jednostek OSP, które tylko w ubiegłym roku brały udział w 55 tys. akcji, z czego 20 tys. dotyczyło gaszenia pożarów.

W regionie działa blisko 1,9 tys. remiz strażackich. Jak zauważa marszałek wiele budynków jest w złym stanie technicznym i wymaga remontów. – Niestety są one bardzo kosztowne i nie każda gmina może sobie pozwolić na takie wydatki. Dlatego zawsze staramy się wygospodarować dodatkowe środki właśnie na takie wsparcie. Dla ochotników pomoc jest nieodzowna. Strażnice to nie tylko stacje wyczekiwania, ale też miejsca, w których przechowywany jest sprzęt strażacki i garażowane są auta. Utrzymanie ich w bardzo dobrym stanie jest gwarancją niezawodności i wpływa na wzrost bezpieczeństwa mieszkańców – dodaje.

W tegorocznej edycji programu Mazowieckie Strażnice OSP-2021 gminy mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości maksymalnie 25 tys. zł. Ponadto każda z nich mogła złożyć jeden wniosek na remont albo modernizację tylko jednej strażnicy OSP ze swojego terenu. Ostatecznie dofinansowanie w wysokości blisko 5,5 mln zł trafi do 232 mazowieckich gmin i miast, w tym 32 z subregionu warszawskiego wschodniego. – Ten program jest odpowiedzią na potrzeby samorządów, które chcą usprawnić i ułatwię pracę jednostkom OSP. Dzięki naszemu wsparciu będą mogły unowocześnić budynki strażnic i wzmocnić potencjał i gotowość bojową strażaków – zauważa radna województwa mazowieckiego Anna Brzezińska.

Które strażnice z powiatu legionowskiego otrzymały wsparcie?

  • OSP Chotomów – kwota 22 140,00 zł
  • OSP Legionowo – kwota 18 750,00 zł
  • OSP Nieporęt – kwota 25 000,00 zł
  • OSP Wola Kiełpińska – kwota 20 000,00 zł
  • OSP Skrzeszew – kwota 25 000,00 zł

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button