ReklamaLegionowskiWiadomościZdrowie

Legionowski: Ruszyły zapisy na bezpłatne badania profilaktyczne

Reklama

Ruszyły zapisy na badania profilaktyczne, realizowane przez starostwo powiatowe w ramach programu „Zdrowy Powiat”. W jego ramach mieszkańcy powiatu legionowskiego mogą skorzystać z trzech rodzajów badań pozwalających na wykrycie zmian nowotworowych jelita grubego, gruczołu krokowego oraz piersi.

Reklama

Badania w ramach programu „Zdrowy Powiat” są realizowane przez Klinikę Mediq w Legionowie. Obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne pod numerem 22 774 26 40. Uwaga, jak informuje na swojej stronie Starostwo Powiatowe w Legionowie, liczba miejsc jest ograniczona.

Z jakich badań można skorzystać? Do kogo są adresowane?

Mieszkańcy w wieku 50-75 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego oraz w wieku 25-49 lat z obciążonym wywiadem rodzinnym będą mogli skorzystać z bezpłatnej kolonoskopii w znieczuleniu ogólnym z możliwością pobrania wycinków do badań histopatologicznych.

Z kolei program profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów gruczołu krokowego skierowano do panów w wieku 55-69 lat. W jego ramach przeprowadzone zostaną konsultacje lekarskie wraz z badaniem per rectum oraz wykonywane będą badania krwi w celu oznaczenia markera raka prostaty – PSA całkowitego. Zaplanowano także zorganizowanie warsztatów edukacyjnych.

Dla mieszkanek powiatu w wieku 40-49 lat przygotowano natomiast bezpłatne badania mammograficzne. Dodatkowa profilaktyka przeciwnowotworowa obejmie panie w wieku 25-49 lat, dla których zorganizowane zostaną warsztaty edukacyjne oraz instruktaż samobadania piersi.

Więcej informacji o programie „Zdrowy Powiat” znajduje się na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Legionowie.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close