Legionowski: Radio Hobby zakończyło działalność

Fot. arch.. Legio24

W niedzielę (18.11) o godzinie 23:47 swoją działalność na falach eteru zakończyło nadające z Legionowa lokalne Radio Hobby. Wyłączenie nadajnika pracującego na częstotliwości 89,4 MHz było spowodowane wygaśnięciem koncesji udzielonej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

Radio Hobby nadawało w Legionowie od dekady. Swoją koncesję otrzymało 19 listopada 2008 roku. Obowiązywała ona równo 10 lat – do 18 listopada tego roku. Jak informuje niezależny portal internetowy poświęcony w całości polskiej radiofonii RadioPolska.pl strona internetowa regulatora (KRRiT) nie wskazuje na to, aby – zgodnie z obowiązującymi procedurami – nadawca wystąpił o przedłużenie koncesji. 

Wnioski o udzielenie na kolejny okres koncesji na rozpowszechnianie programów radiofonicznych lub telewizyjnych, w trybie art. 35a ustawy o radiofonii i telewizji, należy składać nie później niż 12 miesięcy przed wygaśnięciem posiadanej koncesji.

KRRiT

Radio Hobby już od początku swojej działalności borykało się z różnymi problemami – głównie natury finansowej. Prawdziwe kłopoty zaczęły się jednak w styczniu 2016 roku. Wtedy to Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odebrała mu koncesję. – Wraz z wygaśnięciem koncesji straciło ważność pozwolenie radiowe uprawniające do zajmowania częstotliwości. 6 września 2016 roku wykonanie decyzji o odebraniu koncesji zostało wstrzymane w związku ze skargą złożoną do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Radio Hobby cały czas nadawało, choć nie posiadało odpowiedniego dokumentu wydanego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

W ostatnich dniach właściciele rozgłośni prowadzili w Warszawie kampanię mającą zwrócić uwagę na zamknięcie radia.

/red., RadioPolska.pl/

2 razy komentowano artykuł "Legionowski: Radio Hobby zakończyło działalność"

  1. Zbigniew KORNELL | 22/11/2018, godz. 01:27 |

    FOBIE to najgorsza przesłanka, jaka towarzyszy decyzjom politycznym. To kierunek prowadzący do klęski.

  2. Zbigniew KORNELL | 21/11/2018, godz. 03:58 |

    Rusofobia to choroba.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *