ReklamaLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowski: Kiedy przebudują DK61? Rząd podał konkretne terminy

Reklama

W 2020 roku ruszy przebudowa DK61 na odcinku od Centrum Szkolenia Policji w Legionowie do Serocka – zapowiedzieli w środę (3.01) podczas spotkania z prasą przedstawiciele rządu. Ministrowie Mariusz Błaszczak i Marek Chodkiewicz potwierdzili także datę zakończenia rozpoczynającej się przebudowy newralgicznego odcinka tej ważnej trasy -od wiaduktu w Legionowie do CSP. Ma to nastąpić w sierpniu 2020 roku.

Reklama

– Droga Krajowa nr 61 jest jedną z najważniejszych arterii wyprowadzających ruch ze stolicy w kierunku północnym, z dużym udziałem samochodów ciężarowych. Dla mieszkańców Legionowa i pobliskich miejscowości wiąże się to z dużą uciążliwością, dla kierowców oznacza stracony czas. Dlatego minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podjął decyzję o skierowaniu do realizacji odcinka tej trasy od Legionowa do Zegrza. Dzięki temu zniknie ostatnie wąskie gardło na trasie Warszawa – Serock – powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Marek Chodkiewicz podczas briefingu prasowego w Legionowie.

Swoje zadowolenie z podjętej przez rząd decyzji wyraził również mieszkający w Legionowie Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Błaszczak. – Cieszę się z tej inwestycji, także jako poseł ziemi legionowskiej. To szlak drogowy, który jest bardzo mocno uczęszczany w ruchu lokalnym i dalekobieżnym, np. podczas wyjazdów na Mazury. Lepsza droga to także wyższy poziom bezpieczeństwa na polskich drogach – powiedział obecny na briefingu Mariusz Błaszczak.

Realizacja w 2020 roku

Zatwierdzenie Programu inwestycji dla rozbudowy drogi krajowej nr 61 na odcinku Legionowo – Zegrze umożliwi rozpoczęcie prac przygotowawczych, które będą prowadzone w latach 2018-2019. Ekipy budowlane wejdą na plac budowy za ok. 2 lata, w 2020 roku. Na ok. 4,5 km trasie powstanie dwujezdniowa droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego).

Kiedy wyremontują odcinek od wiaduktu do CSP?

Obecnie w ciągu drogi krajowej nr 61 realizowane jest zadanie polegające na przebudowie drogi krajowej nr 61 w Legionowie – etap III. Pod koniec lipca 2017 roku zawarta została umowa na projekt i budowę odcinka od legionowskiego wiaduktu do ul. Wolskiej o długości 1,8 km. Zakończenie inwestycji planowane jest na sierpień 2020 roku, a więc zbiegnie się w czasie z rozpoczęciem prac na odcinku od CSP do Serocka. Koszt przebudowy niespełna 2 km DK 61 na wynieść prawie 46 mln złotych.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

2 razy komentowano

  1. Ciekawe,
    Maja podpisaną od roku umowę na 2 km i skończą może w 2020roku, oraz nic nie wiedzą na 4,5km i tez roboty będą w 2020roku…ciekawe 🙂

  2. “Ekipy budowlane wejdą na plac budowy za ok. 2 lata” – czyli po wyborach? ;D Błaszczak sobie żarty robi…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close