Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Legionowski: Prawie 400 tys. zł dofinansowania na przebudowę przejść dla pieszych

Reklama

Powiat Legionowski pozyskał prawie 400 tys. złotych z budżetu państwa na przebudowę dwóch przejść dla pieszych – na ul. Nasielskiej w Serocku i na ul Wolskiej w Stanisławowie Drugim (gmina Nieporęt) – informuje w komunikacie Starostwo Powiatowe.

Reklama

Na przebudowę przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1805W – ul. Nasielska w Serocku, przy skrzyżowaniu z ul. Polną i Zaokopową, pozyskano dofinansowanie w kwocie 200 tys. złotych. W ramach inwestycji skrzyżowanie i przejście dla pieszych zostaną wyniesione, przejście dla pieszych zostanie doświetlone, a infrastruktura drogowa dostosowana.

Z kolei przebudowa przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1810W – ul. Wolska w Stanisławowie Drugim (przy filii Gminnego Ośrodka Kultury), zostanie dofinansowana w kwocie 176 tys. złotych. Przejście na długości ok. 15 m zostanie wyniesione i doświetlone. Zaplanowano także wybudowanie chodnika na długości ok. 60 m po stronie południowej i przebudowanie istniejącego po stronie północnej na długości ok. 40 m.

W obu przypadkach umieszczone zostaną urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz wybudowane zostanie odwodnienie. Pozyskane dofinansowanie w każdej z tych inwestycji pokryje 80% jej kosztów całkowitych.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button