Legionowski: Pozbądź się azbestu za darmo

Zdjęcie ilustracyjne, fot. WFOŚiGW

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przypomina, że trwa nabór wniosków na otrzymanie pomocy finansowej w ramach programu „Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa mazowieckiego”. Firmy swoje wnioski składają samodzielnie. Za osoby fizyczne zrobi to gmina.

Jak czytamy w komunikacie WFOŚiGW osoby fizyczne i prawne, które prowadzą działalność gospodarczą mogą składać wnioski o udzielenie dofinansowania indywidualnie. Natomiast w imieniu osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, rolników oraz wspólnot mieszkaniowych, wnioski o dofinansowanie składa gmina. W celu ułatwienia samorządowcom skorzystanie z dofinansowania dopuszcza się złożenie przez jednostkę samorządu terytorialnego jednego, wspólnego wniosku obejmującego unieszkodliwianie azbestu znajdującego się na obiektach lub działkach mieszkańców gminy (osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, rolników oraz wspólnot mieszkaniowych) oraz na obiektach lub działkach, które są własnością jednostek samorządu terytorialnego.

Jednocześnie, w wydanym komunikacie, WFOŚiGW przypomina, że do zadań samorządu gminnego należy gromadzenie informacji o ilości, rodzaju i miejscach występowania wyrobów zawierających azbest oraz przekazywanie jej do marszałka województwa.

Gminy mają obowiązek demontażu i utylizacji tych wyrobów do roku 2032.

/red., WFOŚiGW/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowski: Pozbądź się azbestu za darmo"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *