Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowski: Dwa pożary budynków gospodarczych. Oba spłonęły niemal całkowicie

Reklama

Dwa pożary niewielkich budynków gospodarczych odnotowała w poniedziałek (4.04) legionowska straż pożarna. Jeden z nich miał miejsce w Łajskach (gmina Wieliszew), drugi w Michałowie – Grabinie (gmina Nieporęt). W obu przypadkach budynki spłonęły niemal całkowicie.

Reklama

Do pierwszego pożaru doszło w Michałowie – Grabinie tuż przed godziną 13:00. Kiedy zastępy straży pożarnej dojechały na miejsce ogniem objęty był cały niewielki budynek drewniany kryty blachą. Strażacy ugasili go za pomocą dwóch prądów wody. Następnie tlące się resztki budynku rozebrano, przerzucono i jeszcze raz przelano wodą. W ten sposób zneutralizowano ewentualne zarzewia ognia. – Pożar, choć niewielki stwarzał zagrożenie dla sąsiedniego drewnianego domku letniskowego – informuje naszą redakcję dyżurny legionowskich strażaków.

Akcja gaśnicza, w której uczestniczyło 5 zastępów straży pożarnej trwała 2 godziny.

Drugi pożar wybuchł po godz. 14:00 przy ul. Kolejowej w Łajskach. Paliła się tam drewniana szopa znajdująca się na terenie prywatnej stadniny koni. Przechowywano w niej przede wszystkim siano. Strażacy ugasili ogień za pomocą jednego prądu wody. Po ugaszeniu płomieni całość rozebrano i dla bezpieczeństwa jeszcze raz przelano wodą.

Akcja strażaków na miejscu zdarzenia trwała 58 minut. Uczestniczyły w niej 4 zastępy straży pożarnej.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close