Legionowski: Powiatowy Program Profilaktyki Zdrowotnej w 2017 roku. Co w ofercie?

Mieszkanka naszego powiatu Sylwia Biedrzycka skorzystała w zeszłym roku z możliwości przebadania córki Zosi w ambulansie Ronalda McDonalda, Fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

W marcu rusza nowa edycja Powiatowego Programu Profilaktyki Zdrowotnej, realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Legionowie – Zdrowy Powiat 2017. Jej założenia przyjął już zarząd powiatu. W ofercie znajdziemy przede wszystkim bezpłatne badania profilaktyczne, ale powiat będzie także dofinansowywał zajęcia w szkole rodzenia, organizował prozdrowotne akcje oraz konkursy.

– W ofercie bezpłatnych badań znajdą się diagnostyka ultrasonograficzna narządów wewnętrznych u dzieci, badania usg piersi oraz testy w kierunku chorób nowotworowych jelita grubego i gruczołu krokowego. Drugoklasiści ze wszystkich publicznych szkół podstawowych w naszym powiecie zostaną przebadani pod kątem wad postawy, a w przypadku ich wykrycia uczniom zaproponowane będą bezpłatne, instruktażowe zajęcia korekcyjne. W trosce o prawidłowy rozwój psychoruchowy zaplanowano także bezpłatne badania psychologiczne i neurologopedyczne dla dzieci poniżej 6. roku życia. Dla maluchów z najmłodszych grup przedszkolnych przygotowano spotkania z higienistką stomatologiczną. Uczennice szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zaproszone zostaną na warsztaty z Amazonkami, w trakcie których nauczą się prawidłowego samobadania piersi i dowiedzą wszystkiego o nowotworze gruczołu sutkowego. Po rocznej przerwie powrócić ma akcja „Zaskoczeni wiekiem” skierowana do najstarszych mieszkańców powiatu. W jej ramach dofinansowane zostaną zajęcia ruchowe pod okiem doświadczonych instruktorów, badania i konsultacje medyczne oraz opieka dietetyka – czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Legionowie.

Ponadto, jak zapewnia starostwo powiatowe, dla mieszkańców zorganizowane zostaną wykłady o tematyce zdrowotnej poruszające zagadnienia cukrzycy, nietrzymania moczu i problemów zdrowotnych osób starszych. Przed nami też dziewiąta edycja konkursu „Zdrowie w Bajce”.

Program Zdrowy Powiat 2017 ma ruszyć w marcu.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowski: Powiatowy Program Profilaktyki Zdrowotnej w 2017 roku. Co w ofercie?"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *