Reklama

NajważniejszeWiadomości

Legionowski: Powiat zaprasza na bezpłatne badania pomagające wykryć choroby nowotworowe

Reklama

Starostwo Powiatowe w Legionowie zaprasza mieszkańców do skorzystania z oferty bezpłatnych badań pomagających wykryć niektóre choroby nowotworowe. Przebadać można się w kierunku: raka jelita grubego, raka gruczołu krokowego lub raka piersi. Na wszystkie badania obowiązują zapisy, a skorzystać z nich mogą osoby już od 25 roku życia.

Reklama

W ofercie programu bezpłatnych badań realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Legionowie znajdują się między innymi badania pomagające wykryć nowotwory jelita grubego. Mieszkańcy w wieku 50-75 lat niezależnie od wywiadu rodzinnego oraz w wieku 25-49 lat z obciążonym wywiadem rodzinnym mogą skorzystać z bezpłatnej kolonoskopii w znieczuleniu ogólnym z możliwością pobrania wycinków do badań histopatologicznych.

Szczegóły programu: tutaj

Ponadto, jak informuje w komunikacie Starostwo Powiatowe w Legionowie, realizowany jest program profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów gruczołu krokowego, skierowany do panów w wieku 55-69 lat. W jego ramach przeprowadzane są konsultacje lekarskie wraz z badaniem per rectum oraz wykonywane badania krwi w celu oznaczenia markera raka prostaty – PSA całkowitego.

Szczegóły programu: tutaj

Z kolei dla mieszkanek powiatu w wieku 40-49 lat przygotowano bezpłatne badania mammograficzne. Dodatkową profilaktyką przeciwnowotworową objęte zostaną panie w wieku 25-49 lat, dla których przygotowano warsztaty edukacyjne oraz instruktaż samobadania piersi.

Szczegóły programu: tutaj

Badania wykonywane są w MEDIQ Legionowo (ul. Piłsudskiego 20). Zapisy pod numerem telefonu: 22 774 26 40.

/red., Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button