Reklama

Najważniejsze

Legionowski: Poranna burza to nie koniec pogodowych niespodzianek. Po południu i wieczorem może być gorzej

Reklama

Czwartek (24.06) rozpoczął się w powiecie legionowskim burzowym akcentem. Choć burza nie należała do najgwałtowniejszych, to jednak silne opady deszczu spowodowały liczne, lokalne podtopienia oraz zdezorganizowały ruch drogowy. Niestety specjaliści od pogody nie mają dobrych wieści. Czwartek może przynieść nam kolejne burze, a także ponowny wzrost temperatury do 30 stopni.

Reklama

Czwartkowa pogoda na terenie powiatu legionowskiego jest wyjątkowo niestabilna. Już około godz. 9:00 przez nasze okolice przeszła burza, której towarzyszyły silne, nawalne opady deszczu. Opady spowodowały lokalne podtopienia oraz zdezorganizowały ruch samochodowy. To jednak nie koniec.

Kolejne burze możliwe w godzinach popołudniowych i wieczorem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia meteorologiczne dla terenu powiatu legionowskiego. Od czwartku (24.06) od godz. 9:00 do piątku (25.06) do godz. 9:00 prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć nawalne opady deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywy wiatru do 110 km/h. Miejscami grad.

Uwagi: Ostrzeżenie może być aktualizowane na bieżąco, z uwagi na dynamiczną sytuację w ciągu dnia i w nocy 24/25.06.

Stopień: 2 (pomarańczowy)
Prawdopodobieństwo wystąpienia: 80 proc.

Polscy Łowcy Burz ostrzegają na swojej stronie internetowej, że najgroźniejsze zjawiska burzowe będą tworzyć się w godzinach popołudniowych oraz wieczornych. W nocy burze będą słabły.

Kolejny dzień z upałem?

Zwykle bywa tak, że po burzy atmosfera się ochładza. Niestety w czwartek może być inaczej. Pogoda jest tak niestabilna, a ruchy powietrza nieprzewidywalne, że niewykluczony jest dziś także upał.

IMGW utrzymuje na czwartek (24.06) dla powiatu legionowskiego ostrzeżenie 2-go stopnia (pomarańczowe) przed upałem. Temperatura maksymalna w dzień od 28°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 21°C, jedynie lokalnie spadki temperatury do 15°C.

Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 20:00.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button