Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowski: Policjanci zatrzymali w poniedziałek 3 prawa jazdy. Wszystkie za przekroczenie prędkości

Reklama

W poniedziałek (9.12), w ciągu zaledwie jednej godziny, policjanci legionowskiej drogówki ujawnili i zatrzymali trzech kierujących, którzy w obszarze zabudowanym jechali o ponad 50 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy. Całej trójce funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy i ukarali ich mandatami karnymi.

Reklama

– Rekordzistą okazał się 46-letni kierowca toyoty, który wpadł w ręce mundurowych w Białobrzegach. Mieszkaniec powiatu wołomińskiego w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 69 km/h. Zarówno dla kierowcy toyoty, jak i dla dwóch pozostałych kierujących kontrola zakończyła się zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy, nałożeniem mandatu połączonego z punktami karnymi – podsumowuje działania drogówki rzeczniczka KPP Legionowo podkom. Justyna Stopińska.

Ważne

Policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie odbiera uprawnienia do kierowania pojazdami. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego przystąpienia do egzaminu.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close