Legionowski: Policjanci skontrolują autokary, które zawiozą dzieci na zimowiska

zdjęcie poglądowe, fot. pixabay.com

W przyszły piątek (25.01) policjanci z wydziału ruchu drogowego KPP Legionowo rozpoczynają kontrole autokarów, którymi dzieci wyjeżdżać będą na zimowy wypoczynek. Kontrole odbywać się będą na parkingu przed legionowską komendą. Pojazdy do sprawdzenia mogą zgłaszać nie tylko przewoźnicy, ale także rodzice.

Stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierowców będzie można sprawdzić od poniedziałku do piątku od godz. 6:30 do 8.00. Wszystko co należy zrobić to przyjechać przed budynek komendy i dyżurnemu zgłosić chęć przeprowadzenia takiej kontroli.

Kontrole w weekendy należy uzgadniać z dyżurnym pod numerem telefonu (22) 604 82 13 lub naczelnikiem wydziału ruchu drogowego (22) 604 82 20.

Po przeprowadzeniu czynności kontrolnych policjanci wydadzą kierowcy specjalny protokół. – Organizatorzy wyjazdów i rodzice zawsze mogą poprosić kierowców o okazanie protokołu takiej kontroli, aby mieć pewność, że dzieci będą podróżować sprawnym pojazdem, a wiozący je kierowca posiada odpowiednie kwalifikacje – informuje podkom. Justyna Stopińska z KPP Legionowo.

/red., KPP Legionowo/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowski: Policjanci skontrolują autokary, które zawiozą dzieci na zimowiska"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *