Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowski: Oszukiwali ludzi metodą „na policjanta”. Grozi im 8 lat więzienia

Reklama

Policjanci wydziału kryminalnego legionowskiej komendy zatrzymali dwie osoby podejrzane o oszustwo metodą „na policjanta CBŚP”. 31-letnia kobieta oraz 52-letni mężczyzna podejrzani są o wyłudzenia blisko 180 tys. złotych od dwóch mieszkanek powiatu legionowskiego. Na wniosek policjantów i prokuratora legionowski sąd aresztował ich na trzy miesiące. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Reklama

– Praca przy rozpracowywaniu oszustów działających metodą „na policjanta CBŚP” nie jest łatwa – przyznaje rzeczniczka legionowskiej policji podkom. Justyna Stopińska. – W ostatnim czasie do legionowskiej komendy wpłynęły dwa zgłoszenia dotyczące oszustwa metodą na funkcjonariusza CBŚP. Pokrzywdzonymi były mieszkanki powiatu legionowskiego, które przekonane o tym ,że biorą udział w akcji policyjnej dotyczącej oszustów bankowych przekazały fałszywym policjantom blisko 180 tys. złotych. Sprawami oszustw natychmiast zajęli się kryminalni. Po kilku tygodniach wytężonej pracy operacyjnej na terenie Warszawy zatrzymali 31-letnią kobietę oraz 52-letniego mężczyznę. Para trafiła do policyjnego aresztu – relacjonuje podkom. Stopińska.

Po zebraniu materiału dowodowego zatrzymanym przedstawiono zarzuty oszustwa. Na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

– Sprawa ma charakter rozwojowy i przewidziane są kolejne zatrzymania – dodaje rzeczniczka legionowskich policjantów.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close