Reklama

LegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowski: Od piątku ponownie wstrzymają ruch pociągów pomiędzy Warszawą Pragą a Dworcem Gdańskim

Reklama

W dniach od 12 do 15 kwietnia (piątek – poniedziałek) ponownie nastąpi wstrzymanie ruchu pociągów pomiędzy stacjami Warszawa Praga i Warszawa Gdańska – informują w komunikacie Koleje Mazowieckie. To jednak nie koniec zmian. Od 16 kwietnia wystąpią dodatkowe modyfikacje rozkładu jazdy pociągów na linii legionowskiej. Wszystko przez prace modernizacyjne, które prowadzi PKP PLK.

Reklama

W dniach od 12 do 15 kwietnia nastąpi wstrzymanie ruchu pociągów pomiędzy stacjami Warszawa Praga i Warszawa Gdańska ze względu na prace modernizacyjne prowadzone przez PKP PLK S.A. W związku z tym wszystkie pociągi rozpoczynające i kończące bieg w Warszawie pojadą do lub z stacji Warszawa Wschodnia.

Co ważne dla pasażerów, nadal będzie obowiązywać wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia (w obu kierunkach) wg następujących zasad:

Bilety KM (do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) ważne będą:

 • w pociągach SKM linii: S9 na odcinku Legionowo – Warszawa Wschodnia, S3 na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia, S1, S2 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia, S90 na odcinku Warszawa Zachodnia peron 8 – Warszawa Gdańska;
 • w liniach metra: M1 na odcinku Marymont – Centrum, M2 na odcinku Dw. Wileński – Rondo Daszyńskiego;
 • w autobusach i tramwajach na wybranych odcinkach;
 • bilety KM wydane z/do stacji położonych na linii R9 do/z stacji położonych na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia peron 8 będą honorowane w pociągach KM na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia.

Bilety ZTM wszystkich rodzajów (z uwzględnieniem stref biletowych) honorowane będą w pociągach KM na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia (przez Warszawę Wschodnią). Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np. 12.04. godz. 06:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Od 16 kwietnia kolejne zmiany

Od 16 kwietnia 2019 wystąpią dodatkowe zmiany w kursowaniu pociągów:

 • część pociągów będzie kursowała do/z stacji Warszawa Wschodnia zamiast do/z Warszawy Gdańskiej/Zachodniej p.8;
 • niektóre pociągi kursujące do/z stacji Warszawa Zachodniej p.8 będą miały skróconą relację do/z Warszawy Gdańskiej;
 • część pociągów będzie kursowała z pominięciem postojów na p.o. Warszawa Toruńska i stacji Warszawa Praga, niektóre pociągi będą miały dodatkowe postoje na stacji Warszawa Praga;
 • część pociągów będzie miała zmienione godziny kursowania;
 • pociąg nr 51620 (z Ciechanowa odj. 22:06) będzie kursował do Warszawy Zachodniej przez Warszawę Śródmieście zamiast do Warszawy Zachodniej peron 8;

W okresie 16 kwietnia – 8 czerwca nadal obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia (w obu kierunkach).

Bilety KM (do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) ważne będą:

 • w pociągach SKM linii: S9 na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia, S90 na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia, S3 na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia, S1, S2 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia;
 • w autobusach i tramwajach linii: 1 i 41 na odcinku Budowlana – Dw. Gdański, 176 na odcinku PKP Żerań – Budowlana, 204 na odcinku Bartnicza – PKP Praga, oraz w liniach autobusowych i tramwajowych, których trasy pokrywają się z ww. odcinkami.
 • bilety KM wydane z/do stacji położonych na linii R9 do/z stacji położonych na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia peron 8 będą honorowane w pociągach KM na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia.

Bilety ZTM wszystkich rodzajów (z uwzględnieniem stref biletowych) honorowane będą w pociągach KM na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia (przez Warszawę Wschodnią lub Warszawę Gdańską). Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np. 16.04. godz. 06:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Przypominamy, że zarządca infrastruktury – PKP PLK S.A. – kontynuuje prace na kolejowym Moście Gdańskim, więc ruch pociągów nadal odbywa się po jednym czynnym torze.

Zmiany w kursowaniu SKM

W związku z pracami modernizacyjnymi od 12 do 15 kwietnia nastąpi zmiana organizacji połączeń kolejowych kursujących z i do Legionowa.

 • pociągi SKM linii S9 zostaną wycofane z odcinka Warszawa Praga – Warszawa Zachodnia p. 8 i będą kursować do i z stacji Warszawa Wschodnia według specjalnego rozkładu jazdy;
 • pociągi SKM linii S3 będą kursować bez zmian z wyjątkiem pociągu nr 99404, który pojedzie z Legionowa o 6:59 (zamiast 7:03).

Uruchomiona zostanie linia zastępcza S90, kursująca codziennie w dniach 12-15 kwietnia wahadłowo na odcinku Warszawa Zachodnia p. 8 – Warszawa Gdańska.

Kolejne zmiany czekają pasażerów SKM od 16 kwietnia

 • zmieni się rozkład jazdy pociągów SKM linii S9. Część pociągów zostanie odwołana w całej relacji, część pojedzie w relacji skróconej Warszawa Zachodnia p. 8 – Warszawa Gdańska, a wybrane pociągi pojadą z pominięciem przystanków Warszawa Toruńska i Warszawa Praga.
 • wybrane pociągi SKM linii S3 będą kursować w nieznacznie zmienionych godzinach. Uruchomiony zostanie jeden dodatkowy kurs w skróconej relacji Warszawa Zachodnia – Legionowo Piaski (przez Warszawę Centralną).

Uwaga: Niektóre pociągi zatrzymywać się będą na stacjach Warszawa Praga i Warszawa Toruńska przy przeciwnej krawędzi peronu niż wynikałoby to z ich kierunku jazdy.

/red., KM,ZTM/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close