Reklama
KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Legionowski: Od niedzieli nowy rozkład jazdy na kolei. Będą utrudnienia

W niedzielę (13.12) zacznie obowiązywać nowy kolejowy rozkład jazdy. Zmiany dotyczą zarówno pociągów Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej, jak i pociągów dalekobieżnych. Dla mieszkańców powiatu legionowskiego najważniejsze są utrudnienia występujące w okolicach Dworca Gdańskiego. Przez odbywające się tam prace remontowe niektóre pociągi będą miały krótszą trasę. W nowym rozkładzie pojawi się także kilka dodatkowych pociągów. Dobrą informacją dla mieszkańców Wieliszewa jest skierowanie do ich miejscowości składów SKM S3 przez wszystkie dni tygodnia.

Reklama

SKM S9

W przypadku linii legionowskiej na rozkład jazdy pociągów SKM największy wpływ będą miały prace przy przebudowie stacji Warszawa Gdańska i remoncie kolejowego Mostu Gdańskiego. Z tego powodu ruch pociągów pomiędzy Dworcem Gdańskim a przystankiem Warszawa ZOO będzie w dalszym ciągu odbywał się po jednym torze w obu kierunkach. W związku z tym, część pociągów linii S9 będzie miała przesunięte godziny kursowania, a część skończy bieg na przystanku Warszawa ZOO. W związku z lukami w rozkładzie jazdy linii S9 na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa ZOO, wprowadzone zostaną specjalne zasady wzajemnego honorowania biletów z Kolejami Mazowieckimi.

S3 przez cały tydzień do Wieliszewa

Od 13 grudnia przywrócone zostanie kursowanie linii S3 na odcinku Legionowo – Wieliszew przez wszystkie dni tygodnia. W rozkładzie jazdy z Wieliszewa, poza pociągami S3, będą 2 poranne kursy S9 (dojazd na 7:00 i 8:00 do Warszawy) oraz powrotne połączenie popołudniowe po godz. 16:00. Zmiany te podyktowane są pracami na moście Gdańskim – które utrudnią regularne kursowanie linii S9, nowym rozkładem pociągów dalekobieżnych i Kolei Mazowieckich oraz przywróceniem kursowania pociągów TLK pomiędzy Warszawą a Białymstokiem, które na odcinku Tłuszcz – Warszawa kursować będą przez co najmniej kilka miesięcy objazdem przez Legionowo. – W związku z tym linia S3 będzie kursowała z większą punktualnością i bardziej regularnie, niż byłoby to w przypadku linii S9 – zapewniają przedstawiciele ZTM.

Nowością będzie dodatkowy kurs z Legionowa o 7:30 realizowany przez Koleje Mazowieckie, natomiast uzupełniające poranne kursy S9 będą realizowane z Legionowa po 6:00 (do Warszawy ZOO) i po 8:00.

Koleje Mazowieckie – jakie zmiany?

Wraz ze zmienionym rozkładem jazdy, zostanie uruchomiony dodatkowy pociąg w porannym szczycie z Legionowa o godz. 7:30. Skład przyjedzie do stacji Warszawa Zachodnia o 8:05. – Prace związane z naprawą mostu kolejowego na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa ZOO będą skutkowały zaburzeniem cykliczności i równomierności kursowania pociągów – informuje przewoźnik.

Szczegółowe rozkłady jazdy pociągów:

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

5 razy komentowano

 1. Wcześniej był tylko jeden kurs S3 po godz. 16 do Michałowa i Wieliszewa z Centralnego i Wschodniego, a rano tylko jeden w przeciwnym kierunku. Pasażerowie jakoś radzilli sobie bez takiego lamentu, chociaż objeżdzanie przez pół miasta (do Gdańskiego lub ZOO, bo tylko tak można było dostać się SKM do Michałowa i Wieliszewa) także było uciążliwe. Do tego tłumy mieszkańców Legionowa jeździły i jeżdżą co rano na stację w Michałowie i Wieliszewie, aby mieć miejsca siedzące…

 2. Kolejarze często zapominają, że mają OBOWIĄZEK ŚWIADCZENIA USŁUG TRANSPORTOWYCH DLA LUDNOŚCI, a nie UTRUDNIEŃ DLA LUDNOŚCI. Tymczasem jakość tych USŁU POGARSZA SIĘ !!! W godzinach szczytu zamiast 2 jednostek przysyłają jedną, remonty torowisk i wiaduktów trwają w nieskończoność, punktualność szwankuje a konduktorzy niechętnie sprzedają bilety i ochrzaniają pasażerów, że kupują u nich bilety (?). Tak się dzieje na odcinku między Legionowem a Warszawą. Podejrzewam, że nie tylko…. Przewoźnicy w innych krajach cieszą się, że przybywa im pasażerów i starają się, żeby ich było więcej, rozbudowują infrastrukturę, obniżają ceny i starają się, w przeciwieństwie do naszych kolejarzy. Gdy inni przewoźnicy wejdą na nasze torowiska….nasi kolejarze pójdą nosić skrzynki w markecie….na własne życzenie.. .

 3. Pociąg S9 wyjeżdżający o 16.32 z Warszawy Gdańskiej w kierunku Wieliszewa był oblegany i niezbędny: ludzie z pracy, dzieci ze szkoły. Większości dojeżdżającym pasował. Teraz O 17.00 odjedzie nowy kurs (jedyny powrotny S9) z Warszawy Dw. Gdański i dojedzie praktycznie ok 17.00 razem z S3 do Wieliszewa !!!!!!!! 2 jednocześnie.
  Trzeba pogratulować błyskotliwości układającemu rozkład. Trzeba wybitnych zdolności planistycznych żeby tak ułożyć.
  Jeśli remont mostu Gdańskiego to jedyny argument braku S9 do Wieliszewa, na Piaski i do Michałowa, to dla dobra pasażerów należy dać odjazd S9 z Warszawy ZOO do Wieliszewa. Można ? można tylko trzeba chcieć zrobić coś pożytecznego dla ludzi, a nie tylko brać 210 zł za bilet. Ten 1 przystanek dojedziemy od metra do ZOO tramwajem i wyjedziemy z Warszawy o normalnej porze np. zaraz po tym Działdowie o 16.32.
  Swoją drogą to KM mają mnóstwo odjazdów między 16 a 17 z Gdańskiego i jakoś żaden remont mostu im nie przeszkadza.

 4. S9 ma tylko 1 kurs powrotny do Wieliszewa i do Piasek o 17.00 z Gdańskiego i dodatkowo dojeżdża o 17.30 a s3 dojeżdża ok. 17.27. A po godz. 16 nie ma kursu którym jeździła cała masa wracających z pracy na Piaski, do michałowa i wieliszewa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. Prace remontowe na moście Gdańskim trwają o wakacji i był wyłączony do tej pory jeden tor teraz go otworzą i zaczną robić drugi i rozkład jazdy skraca s9 do zoo 😉 fajna wymówka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button